Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van, hogy a mini hifim...

Miért van, hogy a mini hifim hangfalai a 60 és 70 Hz közötti tartományban (alatta és felette nem) erősen rezonálnak, gyakorlatilag brummogó/berregő hangot adnak ki?

Figyelt kérdés
Van egy Philips MZ-7 típusú mini hifim, nem mai darab de jól szól, 2x50 W zenei teljesítményű. Egyes zenéknél előfordult, hogy bizonyos mély hangoknál torz hangokat hallottam. Teszthangokkal próbálva kiderült, hogy ez csak a 60 és 70 Hz közötti tartományban jelentkezik. Egyébként a mély hangok kb. 40 Hz-ig hallhatóak, persze rohamosan csökkenő erősséggel. Kideríthető-e hogy ezt az erősítő vagy a hangfal felépítése okozza? Köszönöm.

2018. dec. 14. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Szedd le róla az előlapot, húzz meg minden csavart és tedd puha felületre, pl. padlószőnyeg.
2018. dec. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 repulo ***** válasza:

Nézd meg a reflex csövet, lehet wc papír guriga, és kezd szétnyílni.

Ha nem, és bele tudsz nézni, valszeg valami lebeg a cuccban 70 hertzen azt hallod.

2018. dec. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mivel mind a két hangfalnál jelentkezik, inkább valamilyen méretezési problémára gyanakszom. A reflexcsöveket megnéztem, nem láttam rajta hibát. Gondolom ezeket csak roncsolással lehetne kiszedni a dobozból.
2018. dec. 18. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!