Ehhez a hangrendszerhez milyen erősítő ajánlott?

Figyelt kérdés

Van egy hangrendszer, amit valakitől ingyen fogok megkapni. Ez egy Samsung 5.1-es, 400 W-os, házimozi rendszer. Sajnos a teljes nevét nem tudom.

Kép róla: [link]


Ehhez ugye jár hozzá alapból egy DVD-lejátszó (ami egyben erősítő is), de tönkrement, ezért szeretnék hozzá venni egy újat. PC-hez fogom kötni.


Ezeket néztem ki magamnak: [link]


[link]


[link]



2018. dec. 16. 16:05
 1/10 repulo ***** válasza:
100%

Ezek közül a 3. sztereó.

Igazából mindegy is, mert egy kicsit odatekersz az erősitőnek, ezek a bögŕek elszállnak.

A hangfalak impedanciája meg tökre ismeretlen, sokszor csak 3 ohm az ilyen egybe kütyüknél, legalább az erősítő melegedni fog.

Mi sarkallt erre a Samura, ingyé adják? :-)

2018. dec. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zzzoli ***** válasza:

Sajnos ezek nagyon kicsi teljesítményű műanyag dobozos hangszórók, átviteli tartományuk minimális, teljesítményük nagyon kicsi, 10watt körüli.

Ezek az erősítők mind jóval nagyobb terhelhetőségű (100W körüli) végfokkal rendelkeznek. Álló padlóhangfalakat, vagy polcsugárzókat kell rájuk kötni, nem ezeket a kis filléres hangszórókat.

Az aktív subwoofere egyedül ami használható egy 5.1 es erősítőhöz.

2018. dec. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 repulo ***** válasza:
Nem lenne egyszerűbb, meg talán olcsóbb is megcsináltatni a lejátszót? Az legalább ezekhez a dobozokhoz lett kitalálva.
2018. dec. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Valaki egyébként tudja hogy ennek a hangrendszernek mi a neve, mert sehol nem találom, bárhogy rákeresek. Szóval akkor nem érdemes rákötnöm az erősítőt erre a hangrendszerre?
2018. dec. 16. 18:00
 5/10 A kérdező kommentje:
#1 igen az egyik ismerősöm odaadja
2018. dec. 16. 18:00
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy kérdésem lehetne, ez az aktív sub szól csak egymagában, a kis hangfalak nélkül?
2018. dec. 16. 18:02
 7/10 repulo ***** válasza:

Hát, mérget ne vegyél rá, de leginkább a Samsung HT DS 100-ra hasonlít, csak azt az álló négyzetes hasáb izét nem tudom hová tenni.

Igen szól a kicsik nélkül is, ha aktív.

2018. dec. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megtalàltam a neve Samsung HT DS400.

Az az àlló hasàb én sem tudom micsoda. Akitol kapnam, neki sincs ilyene.

A kérdést egyébként ugy ertettem hogy ha a subot kotom ra az erositore és ugy a PC-hez akkor az ugy jo-e? És akkor a kis hangfalakat kihagynàm.

2018. dec. 16. 20:20
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ugytudom, hogy nem aktív onmagaban a sub
2018. dec. 16. 20:21
 10/10 repulo ***** válasza:
Ha nem aktív, messzire nem mész vele, mert az 5.1 erősítők aktív mélyekre vannak kitalálva, csak vonalszintű jelet adnak ki a subnak. :-(
2018. dec. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!