Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mekkora képátmérőjű tv-ajánlot...

Vargaga kérdése:

Mekkora képátmérőjű tv-ajánlotok, ha általában kb.4 méterről nézzük? A családban mindenkinek jó a szeme.

Figyelt kérdés
Van valami "képlet" erre?

2018. dec. 19. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
2018. dec. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 100 cm körülit ajánlok.
2018. dec. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
(nem tudom, miért kellene nagyobb, nekem 4 méterről nézve 80 centis van, és annál is csak néha érzem azt, hogy egy minimálisan lehetne nagyobb)
2018. dec. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49 est
2018. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Filmeket 55 collos plazmán nézek 3,5 méterről, noha ezt is jobb lenne közelebbről nézni, a jobb moziélmény érdekében. De így jön ki az elrendezés.

Úgyhogy 4 méterre ennél kisebbet nem ajánlanék, nagyobb lehet, ha szintén mozi a cél.

Voltak kisebbek is, akkor az is jónak tűnt, de nyilván kellemesebb egy nagy kijelző. Ha ez lerobbanna, csak nagyobbra váltanék, vagy legalább ilyenre.

2018. dec. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 repulo ***** válasza:
83%

Ha tévézni akarsz csak, a képátló négyszerese az ideális távolság a Samsung szerint.

A mozi élmény persze egészen más, 4K tv-nél olvastam már 1/1, 1/1,5-szeres szorzót is. Pont azért 4K hogy a látóteret minél jobban kitöltse pixelesedés nélkül.

A moziban sem 40 méterre ülsz a 10 méter átlójú vászontól.

2018. dec. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is 40 coll, azaz 100 cm körüli az ideális! Nekem is nagyon jó szemem van, 16 négyzetméteres a szobám (4 x 4 m), és 80 centis tv van bent, ez közvetlen közelről és a szoba közepéről nézve is ideális méretű, de ha a szemközti falnál vagyok, onnét kezd kicsinek tűnni!
2018. dec. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!