Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Számítógéphez milyen kontrolle...

Számítógéphez milyen kontrollert vegyek?

Figyelt kérdés

Itt most nem a márkára gondolok hanem hogy PC-hez tuti jó legyen az a kontroller! Nem szeretnék olyan kontrollert venni aminek nincs is olyan csatlakozója ami belemenne a gép bármelyik nyílásába :D (itt nem arra gondolok hogy huu van egy nagy lyuk a gép tetején oda belemegy, nem nem ilyen nyílásra gondoltam)! Életemben nem volt még kontroller sem a kezemben csak a rocket league kedvéért szánom rá magam 1-re de nem akarok olyan kontrollerért pénz kiadni ami nem is működik együtt a PC-mel. Tényleg ne kövezzetek meg nem vagyok jártas kontroller szempontból nem tudom milyen csatlakozóval csatlakozik egy kontroller a pc-hez bízom benne USB-vel csatlakozik a géphez. Szóval a kérdés az hogy milyet vegyek ami tuti jó a géphez milyen márkát 10-15 ezer forint értékben és honnan elérhető/kapható a termék.


Segítségét mindenkinek köszönöm aki nem cseszegetni jön hogy huu ezt te nem tudod!



2018. dec. 22. 21:58
 1/3 repulo ***** válasza:
2018. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1. lehetőség, hogy besétálsz az üzletbe, megmondod az eladónak, hogy szeretnél kontrollert számítógéphez, szigorúan usb csatlakozóval (bár szerintem nem is létezik másmilyen csatlakozóval sz.géphez), 2. lehetőség, hogy online vásárolsz, ahol van ügyfélszolgálat és meg tudod kérdezni, ha valamiben nem vagy biztos. Egyébként ha a kontroller amit kinézel PC kompatibilis, biztos vagyok benne, hogy USB csatlakozás lesz rajta, manapság az USB a legelterjedtebb csatlakozó ha számítógépről van szó, kb. minden sz.géphez csatlakoztatható eszközt ezzel látnak el, szóval szerintem te lennél a világ legszerencsétlenebb emberek egyike, ha vennél egy számítógépes kontrollert és nem USB csatlakozóval lenne ellátva :D
2018. dec. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Manapság főleg vezeték nélküli kontrollereket fogsz találni. Ha jót akarsz magadnak, akkor XBOX kontrollert érdemes venned, mert a noname olcsó kontrollerekkel csak szívni fogsz a legtöbb játéknál. Egy csomó játék fel sem ismeri őket, külső alkalmazásokban kell manuálisan állítgatnod és hozzárendelgetned a játékhoz a kontrollert, hogy egyáltalán működjön.


De ezekhez (legalábbis az Xbox One S és a PS4-es kontrollerhez) csatlakoztatni tudsz egy Micro-USB kábelt, amivel használhatod a gépeddel, egy külön szoftver telepítése után.


A vezeték nélküli XBOX kontroller (meg a PS4-es is) Bluetooth-szal működik, szóval ha szeretnéd vezeték nélkül használni, akkor ellenőrizd, hogy az alaplapod Bluetooth képes-e (laptopnál valószínűbb, asztali gépnél nem mindig), ha nem, szükséged lesz egy USB-s Bluetooth adapterre, amit bármelyik PC boltban kapsz kb., fillérekért.


Viszont ahogy nézem, Xbox One S kontrollert aligha kapsz 15 ezerért, legfeljebb csak elvétve 1-2 boltban, vagy ha akciós. Pár ezerrel többe fog kerülni.

2018. dec. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!