Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hdmi kapcsolóval tudom...

Milyen hdmi kapcsolóval tudom összekötni a ps4-et és a számítógépet a monitorral?

Figyelt kérdés
Van egy monitorom amit szeretnék úgy összekötni a ps4-gyel és a PC-vel hogy ne kelljen folyton cserélgetni a HDMI kábelt. Milyen hdmi kapcsolót ajánlotok ami nem túl drága és gond nélkül működik? Köszönöm

2018. dec. 29. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak egyetlen HDMI bemenete van a monitorodnak, akkor kell egy HDMI splitter. Csak vigyázz, hogy ne 1 bemenetből csináljon több kimenetet, hanem fordítva. Inputokba megy a PC és a konzol, output megy a monitorba és vagy a splitteren van gomb, vagy némelyikhez távirányító van, amivel tudod váltogatni, hogy melyik input menjen a monitorra.


De egyszerűbb megoldás lenne szerintem (ha van erre lehetőséged, hardvertől függően), hogy a PC-t és konzolt 2 különböző kábellel, de egyszerre kötöd a monitorra. Például a PC DVI, a PS4 HDMI. Kényelmesebb megoldás, ha van DVI kimenete a videokártyádnak és bemenete a monitorodnak.

2018. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Általam kipróbált:

[link]

Konkrétan erről a linkről vettem én is.

Működik rendesen, ára is elég vicces.

Automatikusan vált, mindig az élő forrásra, vagy a gombbal is lehet léptetni.

2018. dec. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 Kis fogalmi zavar: splitter / hasító (bemenő akármit hasít több kimenetre).

Ráadásul a splitter konkrétan egy passzív eszköz, tehát van egy olyan tulajdonsága, hogy a betáphoz nem ad hozzá semmi energiát, hanem azt "meghasítja".

2018. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Igen tudom, de fogalmam sincs minek hívják, ami kérdezőnek kell. Jó lesz az jelenleg splitternek is, aki tudja, az úgyis érti.
2018. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz jó, mert a splittert úgy nevezik, hogy splitter, annak fordítottja a közösítő egyébként, az antennatechnikában. Alapesetben az is passzív eszköz, külön fogalom lenne az aktív közösítő.

Ezt meg úgy nevezik, hogy képmutatás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorak..

"aki tudja, az úgyis érti"

Véletlenül nem valami hasonlót említettem én is? De nem, a linkelt témában neked muszáj volt fennakadni a 30 fps-en. Akkor meg hagyjuk már, ezt sokkal nagyobb butaság splitternek nevezni, sőt szakmailag agyrém.

Most mellékes, ha egy kereskedő is rámondja, az sem ért hozzá.

Vagy mindig úgy jó, ahogy neked jobban tetszik? Mert a fenti link ezt bizonyítja, most nagyon lebuktál.


"de fogalmam sincs minek hívják, ami kérdezőnek kell"


Kérdezz akkor, ez az oldal mottója: "gyakori kérdések".

Switcher kell neki, avagy magyarul átkapcsoló, bemenetváltó.

2018. dec. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!