LG 32lf510b TV mi lehet a hibája? Kék színű lett a széle mint, ha vignettálás effekt lenne rajta.

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretném segítségetek kérni lejárt a tv garanciája és nem szeretném kidobni (LG 32lf510b). Laptopokat szoktam javítani, de ilyen kijelző hibával még nem találkoztam és szeretnék segítséget kérni aki jártas benne.

Diagnózis :) Pár hete elkezdett kék színű lenni a bal oldalt csak fehér színnél lehetett észre venni, majd napok elteltével már színeken is látszódott, hogy inkább a kék felé hajlik, azóta "romlás" megszakadt és úgy néz ki mint, ha vignettálva lenne a kép kék színben. Próbáltam pár képet készíteni, de 60 hz kicsit nehézkes, de remélhetőleg a hiba látszik. (Játékban vagy kék színeknél nem észrevehető)


[link]

[link]

[link]

[link]


Válaszokat előre is köszönöm.



2019. jan. 5. 16:20
 1/4 Galekun válasza:
Ha a kékülés akkor jelentkezik, amikor aTV-t a gépre csatlakoztatod? Vagy minden alkalommal előjön? Akkor is, ha csak TV-t nézel?
2019. jan. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Háttérvilágítás LED-jei megadták magukat. Garipapírt nézted, tuti lejárt a gari? Nem csak egy év szokott lenni rájuk.
2019. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindig jelentkezik a hiba, de talán PC jobban látszik amikor natív 1920x1080 felbontásban használom, főleg fehér háttérnél.

PS4 kevésbé feltűnő, de lehetséges az alapból kék háttér "kellemesebbé, elviselhetővé teszi" azért nem tűnik annyira erősnek.

2019. jan. 11. 21:44
 4/4 A kérdező kommentje:

Most nyáron volt 3. éve, hogy lett vásárolva.

Utána olvastam a garanciának és beregisztrálás esetén volt 5 év feltüntetve amit nem tettem meg...

Szerettem volna tudni mi a probléma, ha alkatrész cserés mégis mi éri meg jobban. TV csere vagy a javítása esetleg itthon.

2019. jan. 11. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!