Qled vagy Oled?

Figyelt kérdés

Akinek van írjon már róla egy ket sort.. leginkább qled mozgatna.


Melyik jobb és miért?


2019. febr. 1. 00:57
1 2
 1/11 repulo ***** válasza:

Ezt a kérdést majd az idő eldönti, de szinte biztos hogy itt is a rosszabb lesz a nyertes, mint a vhs vs. video 2000 esetén. A minőség teljesen másodlagos a fogyasztói társadalomban az előállítási költséggel és nyereséghányaddal szemben.

Majd megint meggyőzik a népeket, hogy az egész emberiség, mióta lemászott a fáról, pont a nyereségesebb termékre vágyott, de nagyon. :-)

2019. febr. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
#1 jól írja. Ugyanez volt anno a plazma vs. LCD esetén is. Nyert a célra alkalmatlanabb, de "bagóért" előállítható LCD.
2019. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor végszóként, maradjak a Plazmánál mert jobb mint egy Led lcd tv.. :D avagy egy 4k-s :D .. hmm
2019. febr. 1. 12:55
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem érted hogy miért írtam, amit...

A plazma vs. LCD dolog 6-7 éve volt. Amikor a Panasonic leállt a plazma gyártásával, gazdaságossági okok miatt. A Pioneer még hamarabb, és a Pioneer KURO örököse a Pana lett (nekik adták át/el) A többi plazma tv gyártó - mondhatjuk - addig is csak a "futottak még" kategória volt.

Az OLED, QLED még csak a fejlesztés legelején tartott. A QLED egyébként az LCD-re épül (folyadékkristályos kijelző) míg az OLED egészen más technológia.

Nem írtam, hogy a plazmánál kellene maradni, azóta min. 6 év eltelt.

De egy csúcs minőségű Panasonic plazma ma is 200.000,- fölött kóstál (min. 6 éves futás után) És nem véletlenül...

Az OLED, QLED nyilván folyamatosan fejlődik, és már újabb technológiák fejlesztése is keményen folyik.

Mivel a fejlődés nagy léptekkel halad, hosszútávra nem érdemes tv-t venni (ahogyan PC-t sem) mert pár év múlva már úgyis lesz egy sokkal jobb, amire vágyni fog az ember.

2019. febr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de ugyan ez figyelhető meg az autógyártásban is. Pár darab cipősdoboz méretű BL DC villamos motor meg az akku előállítása jóval olcsóbb mint egy 1,6-2 literes dízelmotor az adagoló rendszerrel, váltóval, stb... Valójában kb. lesza_ják a környezetvédelmet. Egy elektromos autón jóval nagyobb a gyártó haszonkulcsa mint bármilyen belső égésű motoros gépen. Nézz meg egy csúcskategóriás elektromos autót, egy Teslát. Alváz, 2-3 motor, egy akksi, inverter, középen egy tapis kijelző, a többi csak beágyazott rendszer programozás/tesztelés. Hát hol kerül ez annyiba, mint egy 4-5-6 literes (hogy hasonló teljesítményt említsek) V8-10-12-es turbós benzines vagy dízel erőforrással szerelt, 7-8 fokozatú autómata váltós autó? Sehol. Kb. az automata váltó árából kihozzák a Tesla komplett erőátviteli és hajtás rendszerét. Még is drágább mint azok a prémium autók amikkel a Tesla felveszi a versenyt komfortban (na jó ez kicsit túlzás) és menettulajdonságokban.

Erősítők szintén zenészek. Belenézel egy 20-25 éves, akkoriban alsó kategóriás hf vagy házimozi erősítőbe, tranzisztoros végfokozat az összes csatornán. Pár éve volt szerencsém egy ezredforduló körül csúcskategóriás házimozi erősítőhöz. Olyan döbbenet dinamikával szólt, annyira szépen hozta a mélytartományt, hogy kipróbáltam mint suberősítőt, az egyik front csatornáról meghajtottam egy aktív mélyláda hangszóróját kíváncsiságból. Csak pislogtam, nem hittem el amit hallok. Manapság már a közép kategóriában is jobb esetben behányják egy IC-be a végfokokat párosával vagy hármasával, rosszabb esetben valami primitív D osztályú végfokot alkalmaznak. Ami szuper, mert a digit végfok bivalyerős, jó hatásfok stb... De hifire alkalmatlan. Erőltetett, mesterkélt, "túl precíz" hang, és elhitetik a fogyasztóval hogy ez a jó, ez a minőség, ez a trendi.

Cipők szintén, 15 éve megvettél egy sportcipőt 15-20 eft-ért, 2-3 szezont végig sportoltál benne, vagy 2-3 nyáron elmászkáltál benne. Most meg 60 ezerért teli van a bolt olyan cipőkkel, aminél az illesztésnél szakad a cérna, szét van folyva a ragasztó, fel van bubisodva a ragasztás, szemmel látható hulladék van a "gumi" talpban, a "vízálló" cipő beázik szemerkélő esőben. Anno egy jó velúr cipővel bokáig merültél, akkor sem ázott be, pedig az soha nem volt vízálló.

Kicsit elkanyarodtam :D a Pioneer Kuro láttán. Szörnyűek ezek az LCD TV-k. Nekem a Q-LED-ről kb. ugyan az a véleményem, mint a digitális erősítőkről. Magas "teljesítmény" (értem ez alatt a fényerőt, sebességet, színeket), de nem természetes. Ránézek egy Q-LED panelre és egyszerűen úgy akar meggyőzni, hogy "erőlteti" a színeket és a részleteket. Olyan részletet is belelátok a képbe ami ugyan annak a képsornak a valós megfelelőjén nincs jelen. Nincs meg az az érzés mint egy plazmánál, hogy ránézek és azt látom amit kell. Továbbá ha egy teljesen sötét helységben nézed, ugyan úgy "átlátszik" az LCD mint egy hagyományos LED TV vagy bármilyen LCD TV esetén. Na ez utóbbi O-LED-nél nincs. És akkor el is mondtam, hogy én miért O-LED-et veszek ha végre rászánom magam. Hogy ha mindig világosba használod, nem biztos hogy jobb az O-LED, sötétben tudja megmutatni mit tud. Meg ki tudja, lehet valaki pont azt szereti egy TV-ben amit én utálok a Q-LED-ben.

2019. febr. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyérteléműen OLED a jobb.


Előző hozzászólónak részben igaza van. Bár pont a TV részével nem értek egyet. Hagyjuk már a plazmát. Ez szerintem csak valami berögződés. Egy OLED mérföldekkel veri.


Ruházat: biztosan a régiek jobbak voltak, de arányban amiket manapság vesznek sokkal olcsóbbak is. Saját példa: amikor sulis voltam anyum könyvelőként keresett mondjuk 50 ezer Ft-ot. Az első Nike cipőm 22.000 Ft-ba került. Közel a fizetése fele. Manapság egy könyvelő keressen nettoba mondjuk 180 ezret. Akkor ehhez a 80-90 ezres cipők minőségét kellene alapul venni. Bár látom azt írod azokkal is gondok vannak, azért ebbe kételkednék. De most komolyan mit vár valaki egy Adidas, Nike cipőtől ami most kerül 10 ezer Ft-ba, amikor 20 éve nem lehetett ilyen cipőt kapni 20 ezer Ft alatt?


Hangcuccok:

Egyértelműen visszafejlődés van alsó kategóriában. Műszaki eszközt címkékkel lehet eladni: WiFi, BT, DLNA....hogy mennyire jól szól, azzal nem lehet eladni, viszont ha tud WiFi-t, akkor az tuti. Most itt az emberek 90%-áról beszélek. Ezért szidják az egybeszetteket is. Először amikor megjelentek az első 5.1-es egybeszettek, a drágábbak nagyon jól szóltak: Panasonic 40 kg-os szettjei 300W-os felvett teljesítményű aktív szubjaival, de LG, Samsungnak is voltak ám jó szettjei, vagy akár a Sonynak. Elég csak a Pascalra gondolni. Hamar rájöttek, hogy ez nem éri meg, és már jöttek is a 40-50 ezer Ft-os bögre egybeszettek, ezekkel lehetett pénzt kaszálni. Ezért szidják őket. Van "bögreszettből" is jó néhány vállalható, csak azok ugye eltűntek, és mindenki az utóbbi 10 év valóban szutyok szettjeit hozza példának.

Azt is feltételezem, hogy a "nagyobb" nevű gyártókkal történt megállapodás, hogy ne legyen az "olcsó 200 ezres" szett túl jó, mert akkor a milliósat senki sem veszi. De persze ez már csak összeesküvés elmélet. Jobban járnak, ha elosszák a piacot, mintha egymás alá viszik az árakat.

2019. febr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

Hol írtam én, hogy a plazma jobb az OLED-től? Az LCD vs. plazma 6 évvel ezelőtti esetéről volt szó.

Itt többen is szövegértési gonddal küszködnek...

2019. febr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6-os, a plazmát az LCD-vel hasonlítottam össze, nem az O-LED technológiával. Gyakorlatilag az LCD kb. 30 éve nem fejlődött alapjaiban semmit, a képminőség javult. Ha nem zár be a plazma piac, lehet arról (mint technológiáról) is le lehetett volna húzni még 1-2 bőrt. De ezt már soha nem tudjuk meg.

#5. voltam.

2019. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Cipőhöz visszatérve: "amikor 20 éve nem lehetett ilyen cipőt kapni 20 ezer Ft alatt?" Én ezt nem így tapasztalom. Tini koromban az a kosárlabda cipő amit megvettem 15-20 eft-os áron, mai áron számolva 40-50 eft értékkel bírt akkor. Egy 16 eft-os Adidas cipőben lement 2 verseny szezonom, és utána még 2-3 beton pályás nyár. 22 eft-ért vettem egy amerikai cipőt, szitén lement benne 2 szezon, miután abbahagytam a kosárlabdát még 4 nyáron keresztül futottam benne átlagosan heti 20 km-t. Nem a legszebb állapotban, de azóta is megvan. Ha házi munkát végzek vagy autót szerelek azóta is néha felkapom. Egy ma kapható teszem azt 50-60 eft-os air max cipő hol alkalmas erre? Sehol. Egy időben nagyon tetszett az említett modell, vettem vaterán egy hamisítványt 5 eft-ért, beraktam a táskába, és úgy mentem el a fővárosi cipőboltokba, hogy 1:1-ben összehasonlítsam a bóvli vacakkal a 10-15x annyiba kerülő cipőket, ne vegyek sza_t. Hát nem is vettem, abszolút nem volt különbség a két cipő között, semmilyen szinten... Ugyan azt a vackot kapod meg most 60 eft-ért a Players Roomba vagy a márka boltban, mint amit megveszel tized áron kínából. Műbőr felsőrész, vacak minőségű gumi talp, műszálas belső, ócska fűző, szétfolyt, levegős ragasztások, nem ugyan abban a pozícióban felrakott márkajelzés, bóvli műanyag fűző átvezető (ha van egyáltalán). Azért 15 éve nem ez volt a jellemző ha cipőt akartam venni a nettó minimálbér harmadáért-feléért.
2019. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De hogy márkánál maradjunk, és ne menjünk olyan messzire időben. Converse. Mindig is híres volt a minőségéről. Exemnek volt egy ~10 éves Converse cipője. Minden nyáron abba járt ha tehette, fesztiválokat is abban csápolta végig. 2-4 hetente ki volt mosva neki. Nem volt ragasztás szétválás vagy szakadás. Én 5 éve vettem egy fehér Converse cipőt. 2 év alatt nyilván összekoszolódik, hiába mosom ki soha nem lesz fehér. Azóta használom olyan helyen munkavégzéshez, ahol nem szükséges munkavédelmi cipő. Nincs elszakadva, a talpán van lekopva a piros csík. Tavaly májusban vettem egy másikat. Csak minden 2. hétvégente használtam nap közben. Autóvezetéstől októberre szétment a sarka (összesen mentem az autóval 8 ezer km-t addig, ebből kb. a negyedét vezethettem az említett cipőben), és attól a "rengeteg" sétától szétszakadt két oldalt a hajlatban a gumi alsórész. Pont tegnap nyomtam cipőragasztót a sarkába, hogy hobbi cipőnek még tudjam használni. Ugyan arról a márkáról és típusról beszéltem. Az áruk nem nagyon változott az évek alatt.

Kérdező, még egyszer bocs az offért. :D :D

2019. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!