Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » MinDigTV set top box = kábelté...

Donáth Gyula kérdése:

MinDigTV set top box = kábeltévé set top box? Konkrétan: ha van egy set top boxom, amellyel tudtam fogni a MinDigTV-t, akkor ugyanazzal a set top boxszal újraprogramozás után tudom-e nézni a – természetesen digitális – kábeltévé-csatornák adásait?

Figyelt kérdés

Ha a kábeltévé-vétel lehetséges, de az – egyébként alighanem automatikus – újrahangoláson, újraprogramozáson kívül más művelet(ek) is szükséges(ek), mi(k) az(ok)?

(Most a MinDigTV-t sem tudom nézni, mert a hozzá való antennám meghibásodott.)



2019. febr. 3. 17:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Az egyik DVB-T, vagyis földi sugárzásra való, másik DVB-C vagyis kábeles.

Eltérő modulációs technika, azaz eltérő demodulátor található bennük, tehát ez nem is szoftveres kérdés, mint egyesek hiszik.

A földi sugárzásban nagyobb a zavararány, nagyobb hibajavítást is igényel, míg a kábeles átvitel sajátosságai más igényeket és lehetőségeket támasztanak, ezért fejlesztettek ki kétféle rendszert.

Noha egyébként DVB-T jelet is lehet kábelrendszerre vinni természetesen, sőt még fordítva is.

2019. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!