Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autós erősítő jelszint (gain)...

Autós erősítő jelszint (gain) beállítás multiméterrel?

Figyelt kérdés
monoblock erősítő, egy darab mélynyomót hajt. fülre megy a beállítás frekvencián, rádióállomáson ahogy a legtöbb tutorial írja pedig szerintem lehetetlen. ha viszont frekvencián állítom be nem jön le róla a max teljesítmény, legalábbis ami így beállítva lejön róla az semmi. multiméterrel szeretném beállítani, ahhoz is van leírás DE azt írják hogy a nyomó RMS teljesítményéhez állítsam. tehát 1200/2400W a nyomó 1ohmon, (az erősítő ugyanezt tudja) az 1200w x 1ohm négyzetgyöke 34V ehhez kéne állítsam és frekvencián akkor jönne le a legnagyobb teljesítmény amit tartósan tud szolgáltatni a nyomó. de ha nem frekizek vele hanem csak zenét hallgatok, akkor ennek töredéke éri a nyomót, csak zenéhez mért nem lenne jó ha kicsivel a max alá állítanám, pl 1800-2000wattra? frekvencián egyértelmű hogy az rms teljesítmény a hangszóró határa, zenénél honnan tudom meg?
2019. febr. 7. 15:49
 1/3 Zzzoli ***** válasza:
100%

Multiméter váltakozó feszültséget 50Hz-en mér pontosan.

Ha a kivezérelhetőséget akarod nézni az erősítőn, akkor kell egy frekvencia generátor meg egy oszcilloszkóp.

Akkor fogod látni mikor kezdi el torzítani a jelalakot az erősítő.

2019. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fülre kell beállítani, felnyomod a fejegységen a zenét, az erősítőt meg addig tekered amíg nem hallod a torzítást.
2019. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szakmabeliként multiméterpárti vagyok, sőt hülyét kapok, amikor a fórumokon anélkül szerencsétlenkednek egyesek, mert nincs neki, vagy nem is ért hozzá.

Ebben az esetben viszont semmi szükség rá, sőt értelmetlen, sőt baromság szerintem.

Fülre, érzésre szépen be lehet / kell állítani a rendszert.

2019. febr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!