Milyen hatso hangszorokat ajanlotok autoba?

Figyelt kérdés
Vettem autos radiot.Sony 4x55 watt-ot biro.Szeretnek hatra venni 2 hangszorot vagy egy melyladat.De ugye utobbihoz erosito is kell.Szoval milyen olyan hangszorot tudtok ajanlani ami jol kezeli a mely hangokat es tapasztalat alapjan jol szol?

2019. febr. 9. 18:36
 1/2 JulesTS ***** válasza:

4x55W persze a mesében... Csak marketing duma, max a felét tudják a fejegységek. Ha nem akarsz erősítőt, akkor valami nagy érzékenységű hangszóró kell. Ahhoz hogy mélyre menjen meg nagy membrán felület, pl. egy 6x9 collos nagyovál. A Kicx STC-693 jó választás, ha be tudod faragni a kalaptartóba és ez a legolcsóbb is (lentebb már csak drágább megoldások jönnek). Arra viszont számíts, hogy a hátulról jövő közép és magas hangok frekvenciától függően kiolthatják/erősíthetik az elölről jövőket. A kusza frekvencia menet mellé még a hátra tolódott színpadi hangkép is zavaró tud lenni...

Mélyládához igen, kell erősítő, kivéve ha bele van építve (az aktív mélyládáktól ne várj csodát), plusz táp kábel, plusz RCA kábel. Itt már több tízezres kiadás elé nézel.

A mélyládára jutó hangot 80..100Hz-nél érdemes vágni, mert azt nem fogod hallani, hogy honnan jön. A 100Hz fölötti mélyközép tartományt az első szettnek kell leadnia, amihez legalább 165mm-es mélyközép kell. A gyári hangszórókat (gondolom azok vannak még), a legtöbb esetben el lehet felejteni, mert annyira silány minőségűek. Szóval új első hangszórók kellenek és ahhoz, hogy a tudása ki is jöjjön, szigetelés az ajtóba meg egy erősítő. 165mm-es komponens hangszórók, első ajtó szigetelés, 4 csatornás erősítő, vagy 2 csatornás + monoblokk, mélyláda, táp kábel, RCA kábel, hangszóró kábel (és munkadíj, ha nem tudod magadnak megcsinálni), ez így már bőven 100eFt fölött kezdődik (határ a csillagos ég...).

2019. febr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!

Ajtokba valami pioneer van azok igazabol nem szolnak olyan rosszul de persze mihez kepest.Hatul ketto mac audio ami amugy eleg jo cucc de az elozo tulaj szetb*szta es mar nem tudja azt a teljesitmenyt amit ujkoraban tudott.Viszont beruhaztam azota egy melyladara.23 helyett megkaptam 18-ert.Az eleg jo szerintem.1000W-os az allandoja pedig 350w.Erositot ismerostol hasznaltan tudunk venni.Kabel az van a kocsiban de valoszinu abbol is kell majd uj ha esetleg szet lenne b*szodva az is.Aztan majd idovel ha lesz osszesporolt penz az elsoket is tervezem lecserelni

2019. febr. 17. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!