Erre a célra milyen TV-t ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Legyen 4k, ~130 cm és baromi szép. ~200 000 Ft körül keresgélek, de maximum 250 000 Ft. Sajnos az üzletekben ahol néztem (Media Markt, Auchan) csak a prémium kategórián játszanak le normális minőségű demo-t, a többire csak kábelt kötnek, így nem tudok dönteni. Esetleg tudtok olyan üzletet, hol minden tv-n normális demo megy?

Samsung QE49Q6FN-t néztem ki élőben, az elég meggyőző volt. Hasonló minőségben milyen típusok vannak még?

Fontos, hogy lehessen rajta nézni netflixet, youtube-ot, stb. (ethernet vagy/és wifi), illetve HDMI csatlakozó is elvárás. Kábelcsatlakozó nem is kell, bár gondolom mindegyiken van, hiszen csak UHD (ha nincs akkor FHD) filmek lesznek rajta lejátszva, esetleg néha játék.

A hangminőség sem érdekel, lesz hozzá hangprojektor.


2019. febr. 16. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Samsung QE49Q6FN szerintem is jó lesz.
2019. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Fontos, hogy lehessen rajta nézni netflixet, youtube-ot, stb. (ethernet vagy/és wifi), "

Szerintem úgy keresgélj, hogy ezt az opciót hagyd el a feltételek közül.

2019. febr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 repulo ***** válasza:

#2.

Miért?

2019. febr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mert ez a legkiszámíthatatlanabb dolog benne.

Támogatás vége, szoftver váltás, és máris nem működik sok készülék esetében.

Egy android box-al ki lehet váltani, ami bármikor lecserélhető, telepíthető, stb, 15-20 ezerért.

Én a második okostévém után, amiben használhatatlanok az alkalmazások, boxot vettem, tökéletes. Visszamenőleg bármelyik tévéhez is jó.

2019. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Látom csak 10-20 000 egy ilyen box, az korrekt. Ki is vehetném a szűkítésből, de szerintem ilyen árkategóriában minden készülékben benne van.
2019. febr. 16. 19:30
 6/9 repulo ***** válasza:

Elvileg megy a Netflix is,Youtube is böngészőből.

Mi lehet a probléma?

Vagy az én Android-os tévés optimizmusommal van a baj? A Chrome frissíthető, vagy nem?

2019. febr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A Chrome frissíthető, vagy nem?"

Ez nem pc, hogy minden elemét külön telepítheted, frissítheted, beépülőket telepítesz, stb.

A tévés megoldásoknál nincs ilyen szabadság.

Én már futottam köröket a gyártókkal ebben az ügyben.

Pl. flash támogatás. egyszer csak nem volt többé. Vagy az előtelepített alkalmazások. Skype használó vagyok, én is úgy választottam tévét, hogy ne legyen vele gondom. Aha, csak úgy gondoltam. Két hónap múltán a Skype odalett.

Szóval email a forgalmazónak. Nagyon sajnálják, de a készüléket a németországi részlegük hozta forgalomba és onnan került értékesítésre a magyarországi üzletláncokban, ezért keressem a németeken a szoftveremet. Kerestem. A szoftvereket nem ők fejlesztik, csak kapják, és különben is, az nem szerves része a készüléknek, anélkül is lehet használni, arra nincs gari, csak a tévére.

Vegyem fel a kapcsolatot a szoftver gyártójával ha akarom.

Megvolt.

Ők azt válaszolták, hogy a televízióra telepített szoftverekkel szemben semmilyen garanciát nem vállalnak, az van amit kaptam. Ha nem tetszik, így jártam.

Na ez milyen?

2019. febr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor marad az android box, ha kell. Ethernet/wifi persze akkor is kell, hiszen LAN-on (gondolom) tudom továbbítani a fájlokat. Ma jártam az auchanban, ahol kérésre ki lehet próbálni saját felvétellel (pendrive) a TV-ket, úgyhogy azonos minőséget tudok tesztelni, az összesen. :)
2019. febr. 17. 18:35
 9/9 A kérdező kommentje:
Tapasztalatokat még mindig várok, ha valaki ilyen összegben vásárolt TV-t. :)
2019. febr. 19. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!