Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Recseg a hangszóróm a másik...

Recseg a hangszóróm a másik meg mar nem is szol valaki segítenie?

Figyelt kérdés
Vettem ketto db állo 3 utas hangszórót 70wattos 8 ohm,os es egy 140 wattos erősítőt ami 8-16ohm ig lehet használni, tegnap fel raktam a ket hangszórót egy hangszóró nem szolt csak nagyon nagyon halkan ugy hogy a fulemet raktam oda ugy nem hallotam , a másik szolt szepen de alig nyomtam fel a hangerőt egybol le csapta az erősítőt de csak akkor ha a halk hangszoro is rajta volt utanna meg próbáltam kulon a jo hangszóró tette a dolgat , es utanna szet szedtem az erősítőt , a biztositekok helyen réz kabel belső volt ossze tekerve, 250es kellene bele , az egyik veletlen leesett nem tartottam fontosnak es vissza csavaroztam a fedelet ossze kotottem es egy ket sikeres probalkozas utan el kezdett nagyon hangosan ropogni a hangszoro en egybol lehalkitottam utanna meg neztem es egyfolytaba ien a hang kicsit fel van rakva akkor recseg, meg még annyiban segitenetek van egy 80 w hangfalam 2 utas 6 ohm abbol at tudom cserelni a hangvaltot ??? Valaki segitene????

2019. febr. 17. 06:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha 70 wattos hangszórót 140 wattos erősítőre kötöttél, csodálkozol, hogy elszállt? Az egyik eleve zárlatos volt, amelyik nem szólt, a másikat meg kinyírtad a túlterheléssel. Vegyél egy erősebb hangfalpárt.
2019. febr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik nagyon halkan szólt, ott lehet zárlatos a hangszóró is, de nem ritka, hogy a hangváltónál van zárlat és a hangszórónak semmi baja. Csak "átszivárog" egy kis áram, attól szól halkan.

Az erősítőt viszont jól kinyírtad a zárlattal, sőt még direkt kínoztad is, ha elsőre nem sikerült volna, hogy biztosan kicsináld.

Ez sikerült is végül.

Milyen az a 250-es biztosíték, 250 V-os? Még szép, de nem az a lényeg, hanem hány amperos?

Ilyen és hasonló dolgokat nem tartasz fontosnak, akkor keresni kell egy hozzáértő szakembert, aki tudja, mi a fontos, mert ebből így jó nem "sülhet" ki.

Hangváltókat az adott hangszórókészlethez és doboz akusztikájához méretezik, ezért nem tanácsos felcserélgetni egyáltalán.

Noha kaphatók univerzálisnak titulált hangváltók, de az ne tévesszen meg.

Azokat inkább úgy kell felfogni, hogy "süket parasztnak jó lesz" elven forgalmazzák.

2019. febr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!