Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Házimozi erősítőnél analóg...

Szila73 kérdése:

Házimozi erősítőnél analóg bemenetre dugom JACK->RCA kábellel a laptopomat, de csak a jobb front és a center szól. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Nem túl új az erősítő, Onkyo TX-SR504E, bár érzésem szerint nem típus hiba. Kipróbáltam három kábellel, illetve több analóg csatornán is, de mindig fennáll a probléma.

Érdekes körülmény, hogy ha csak az egyik sávot dugom az erősítőbe, furcsa a jelenség: ha csak a bal sávra dugom, csak a bal front, és halkabban szól. Ha csak a jobbra dugom akkor a jobb és a center "rendes" hangerőn.

Az erősítő lehet a hibás? Vagy valami spéci kábel kell hozzá, a JACK->RCA nem jó?



2019. febr. 17. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A laptop sztereó hangot ad ki, amit te az erősítő jobb front és center bemenetére kötöttél. Inkább egy sztereó bemenetre kösd és az erősítőn állíts be effekteket, ami szétosztja a hangot a többi hangszóróra. Vagy ha valódi 5.1-et akarsz, be kell szerezned egy analóg 5.1-es hangkárgyát és 3 db jack-rca kábelt.
2019. febr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 repulo ***** válasza:

Nem jó a kábel, valszeg egy 4 pontos Jack aljzat van a laposban a headset miatt.

Valami ilyesmit kellene venned, és erre dugni a jack rca kábelt.

[link]

Szerintem.

2019. febr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem köthettem a laptop stereo kimenetét az "erősítő jobb front és center bemenetére", mivel ilyen bemenetek nincsenek. Vannak digi bemenetek (koax és optikai), meg analógok (2 RCA, piros és fehér).


Az igaz, hogy a laptop JACK kimenete 4 eres (bal, jobb és mic), a JACK->RCA kábelem meg 3. Ez zavarná össze a dolgot? Valamit "rövidre zár" a jack? Ezt megnézem! Köszi!!

2019. febr. 18. 00:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha telefonnal dugod össze, akkor is ezt csinálja?
2019. febr. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen! Telefonnal is kipróbáltam, ami biztos 4 eres.

Pontosítanék: a laptopon, amivel először kipróbáltam, két jack csatlakozó van egymás mellett, vagyis ott az egyik egy fülhallgató kimenet, a másik egy mikrofon bemenet. Ebből az következik, hogy fülhallgató kimenet 3 eres lehet, nem 4, és mégse megy az erősítőn mind a két oldal, csak a jobb front, és a center.

2019. febr. 19. 06:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Meghalt valami az erősítőben ezek szerint.
2019. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!