Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A garancia csak ugyanarra a...

A garancia csak ugyanarra a termékre vonatkozik?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, eddig nem vettem igénybe garanciát. Ha egy termékre van pl. két év garancia és visszaviszem, mert elromlott, akkor csak egy ugyanolyan típusú új terméket kapok, vagy pl. választhatok mást abban a kategóriában (ami mondjuk fülhallgató) és kifizetem a különbözetet, ha mondjuk az drágább az előbbinél?

Köszi


2019. febr. 18. 17:35
 1/3 Zzzoli ***** válasza:

Ha már pénzvisszafizetésre kerül a sor, akkor igen, áll az elképzelésed.

Viszont ha letelt a 3 nap cseregari, akkor már nehezebb eljutni a pénzvisszafizetésig, mert első körben javítási próba van 30 nap határidővel, ha nem lehetséges és még van forgalomban a termék, akkor csere újra. Viszont ha már a termék kifutott, de van újabb típus, akkor értékegyeztetés.

2019. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz szépen!
2019. febr. 18. 18:38
 3/3 anonim ***** válasza:
attól függ, milyen garanciáról van szó, gondolom főleg az üzleten múlik, esetleg a gyártói garancián. általában úgy működik, hogy első körben a hibás terméket megjavítják és azt kapod vissza, ha ez nem lehetséges, kicserélik másikra, ha ez sem lehetséges, kapsz egy, a termék árával megegyező értékű vásárlási utalványt, de találkoztam már olyannal is, hogy annyira kicsi volt a termék értéke, hogy inkább azt mondták, nem is érdemes vele foglalkozni, rögtön adták a vásárlási utalványt. Szóval az a legtisztább, ha besétálsz az üzletbe, beviszed a terméket, a számlát, a dobozt és a garancialevelet, és ott érdeklődsz.
2019. febr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!