Mi a baj az LP kazettákkal?

Figyelt kérdés

2012-ben nem tudták meg csinálni, csak állított a fejen de ez se hozott jó eredményt. Idén hoztam haza a másik szervizből, de ezt mondták:

Rossz a fej vagy a kazetta.


Fejet is meg pucolta a szerviz.


SP mód kiválóan működik.


Kazetta elejére van pörgetve látom a szalagon hogy kicsit hullámos (NEM GYŰRÖTT). Mitől lehet?


Itt vannak a saját felvételek: https://www.youtube.com/watch?v=zXOHYVnKsP4



Itt meg nem sikerült visszapörgetni, de felvétel leállításnál is bugott mikkor stop-ot nyomtam és ki kapcsolt, az óta még nem volt gond vele.

https://www.youtube.com/watch?v=go0_N1jAEdc



Miden ilyen hibát el mondtam a szervizben, még azt is hogy cakkozta a szalag szélét, az óta nem csinálja. Sok kazettán látszik a cakkozás.


Ez a felvételt készítettem pár hete arra a kazira amire gyönyörűen felvet a magnó, de ez már nem a legjobb: https://www.youtube.com/watch?v=lrot0xBPIEs


Ezt most készítettem egy másik kazira: https://www.youtube.com/watch?v=VbMVux8yFVw

https://www.youtube.com/watch?v=8JVBCbpSHUU



Én arra gondolok hogy a kazettáim már nem olyan jók hogy LP felvételt készítsek rájuk, meg a régi LP felvételek se jó lejátszhatóak ma már mint régen jó volt.


Érdemes még ki próbálni új kazettán ha rendelnék neten?

Retrozás miatt szeretem még használni.



2019. márc. 2. 18:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Sajnos ha egy video-t akarsz használni, akkor az nagy-generált igényel. Összes ékszíjat cserélni, csapágyakat lezsírozni, fotocellákat letisztítani, fejet demagnetizálni, ....


Átmenetileg az is segíthet ha a végére tekered a szalagot, és a kazettát szétszedve úgy tekered vissza kézzel a szalagot, hogy az mindig laza legyen amikor feltekered. Tehát le is kell egy kicsit kézzel tekerned, majd a laza részt a másikra feltekerned.

A szalag is "beáll" egy idő után, és használat közben is egyre szorosabb lesz.


Egyébként amikor pörgetni akarsz de csak búg, akkor az azért van mert nem tudja megmozdítani a szalagot a motor.(szorulás+ékszíj-csúszás)

2019. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

,Egyébként amikor pörgetni akarsz de csak búg, akkor az azért van mert nem tudja megmozdítani a szalagot a motor.(szorulás+ékszíj-csúszás), Ezt is mondtam a szervizben, szerinted akkor nem csinálták meg?

Kazettáknak szerinted semmi bajuk?

Nagybátyámnál ki próbáltam 3 db kazettámat semmi gond nem volt, amit mutattam a Youtube-n meg rosszul játssza le a az enyém csak.

Szerinted miért nem vesz fel jól LP-ben?

Szalagfutás se jó?

Vagy írjak nekik emailt?

: [link]

2019. márc. 2. 19:57
 3/21 A kérdező kommentje:

Akarom visszapörgetni a kazettát nagyon kicsit tudja csak meg mozdítani a szalagot.


Volt az a baja hogy cakkozta a szalag szélét, de mikkor még nem vittem el szervizbe meg pocultam a fejet görgöt stb az ota nem vedtem észre cakkozta volna, de azért el mondtam nekik. Meg az volt még a baja hogy nem mindig adta ki a kazettát vagy nem vette be, de az is magától meg javult 1-2 honnapja mikkor még nem volt szervizben, de azért ez is elmondtam.


Nem tudom mire kértek el 6000 Ft-ot, remélem nem a fej púculásra. 2012-be Egy másik szerviz hozott le egy görgő miatt, Samsung márka szerviz 24 000 Ft

2019. márc. 2. 20:04
 4/21 A kérdező kommentje:
Fél évet át a videómagnó, nem volt hálózatba se be dugva, én art gondoltam hogy az miatt nem adja ki a kazettát vagy nem veszi be, mikkor el kezdtem kicsit már használni kezdett megszűnni ez a gond.
2019. márc. 2. 20:11
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

#1 vagyok:


Először is tisztázzuk, hogy a szalag-csipkézést nem a video okozza! Szar minőségű a kazetta. Van a szalagcséve alatt egy fogaskerék, annak a fogaihoz tud hozzáérni a szalag széle! Saját magát csipkézi ki!


Látom hogy nem sajnáltad rá a pénzt, csak éppen mindig rossz helyre vitted!


Ha tényleg profi munkát akarsz, kisiparit, olyantól aki nagyon lelkiismeretes, akkor ezt tudom ajánlani:


[link]


[link]


Bár Pécs, de csak hibátlan készüléket fogsz visszakapni tőle! Egy fanatikus!

2019. márc. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A szalag hullámosodása is rossz kazetta miatt van?


LP futás kép ugrálás mitől lehet?

Videóba mutattam hogy veszek fel LP-be és rossz, de SP-be hiba mentes.


Nekem olyan szerviz lenne jo aki el jönne érte, amit linkeltem az jönne, és dijmentes lenne.

2019. márc. 3. 11:08
 7/21 A kérdező kommentje:

Van a videóba egy tüske (nem tudom a nevét) ami bele megy a kazettába, és egy kicsit gőrbe, bal felé, kazetta ami szintén bal felé lejebb van mint jóbb felé. De nem annyira látszik rajta.

Mitől lehet?

2019. márc. 3. 11:20
 8/21 anonim ***** válasza:

Szalag szélének gyűrődését szinte mindig a készülék szalagvezetésének hibája okozza, audió és videómagnónál egyaránt.

Még a régi orsós magnóknál is, ami kazettát életében nem látott.

Csak egy közismert példa, amikor a szalaghúzó tengelyen (ami a nyomógörgővel működik együtt) idővel lerakódás alakul ki, azon megcsúszik a szalag, félresodródik, emiatt gyűrődik.

Ilyenkor csak meg kell tisztítani azt is, a nyomógörgőt is és szépen megjavul.

De ezt bizonyára tudják a szervizben is, hiszen szinte mindennapos eset, már ahol ezzel foglalkoznak még.

Vagyis ennyivel nem úszod meg bizonyára, ezen kívül pedig egyéb mechanikus hibák is lehetségesek, amit így távolról lehetetlen kitalálni.

2019. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
2019. márc. 3. 12:16
 10/21 A kérdező kommentje:
2019. márc. 3. 12:22
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!