Az újabb remastered vinyl lemezek rosszabbak mint a régiek?

Figyelt kérdés

Azért kérdem mert azt hallottam közel sincsenek olyan jó minőségűek mint a régebbiek, meg hogy ezeket már nem is vinyl-re hanem valami hasonló de gyengébb anyagra nyomják.

Vagy ez hülyeség? Megéri újabb vinyl lemezeket venni? Válaszaitokat előre is köszönöm.



2019. márc. 2. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, hogy rosszabbak. Ha az van ráírva, hogy digitálisan van újrakeverve, akkor "rosszabb" kell, hogy legyen, annyival, amennyivel a digitalis "rosszabb" az analógnál, ergo elméletben rosszabb, de gyakorlatban már többmillás rendszer kell, hogy halld a különbséget. Nyilván nem mp3-ból keverik. Nekem is van új lemezem, bár arra nincs ráírva, hogy újrakevert. Új lemezt olyan zenéből érdemes venni, ami maga is új, tehát csak az van belőle. Nekem pl Coldplayeim vannak, és jól szólnak, főleg a Rush of bood to the head. De ettől függetlenül távolságtartó vagyok az új lemezekkel, nem a minőség miatt, hanem, mert rendszerint borzalmasan fel vannak töltődve, van olyanom is, amoről hiába törlöm le lejátszás előtt a port, már félúton magához vonz ugyanannyit. Tehát én azt tanácsolom, ha régi zenéről van szó, inkább keress egy patika állapotú korabeli nyomatot, jobban jársz vele. Ha új zenéről, akkor nincs más választásod, de ne aggódj, nem fog sz*rul szólni.
2019. márc. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2019. márc. 5. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!