Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digitális adás vételére...

Öreg hegy kérdése:

Digitális adás vételére alkalmas készüléken milyen átalakítóval lehet analóg adást fogni?

Figyelt kérdés
Set top box fordítottja? Adott egy kb 10 colos hordozható akkus tv ami földfelszíni digitális sugárzást tökéletesen veszi, de esetenként olyan helyen használnám ahol csak analóg kábeltv vételi lehetőség van. A készülék Soundmaster típúsú, de a keresőbe a típust, modelt, számokat beütve sem adott ki találatot különben meg digitális vétellel tökéletes
2019. márc. 2. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:

VHS videómagnóval, abban még van / volt analóg tuner, a TV AV-bemenetére rákötöd.

DVB-T modulátorban nem érdemes gondolkodni, eleve annak is AV-bemenete van és aránylag drága eszköz, amit kábelszolgáltatók használnak.

De én még nem láttam olyan TV-t, ami csak digitális vételre alkalmas. Igaz, hogy csak "normális" TV-ket szoktam javítani, nem ilyen kicsiket.

Sokan azt hiszik egyébként, hogy egy TV-ben külön van analóg és digitális tuner, de ez nem igaz.

Egy közös tuner van (miután azonos frekvenciasáv), csak utána a demodulátor eltérő, illetve MPEG-dekóder is kell még.

SAT tuner van külön, mivel az más frekvencia, külön csatlakozóval, nem véletlenül.


Tehát arra próbálok kilyukadni, hogy az analóg demodulációt kihagyni egy TV-ből nem nagy megtakarítás, szinte semmiség. Pláne, amikor úgyis benne van egy processzorban.

2019. márc. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előbb megfeledkeztem még az analóg vételhez tartozó PAL / SECAM dekóderről, de részletkérdés egyébként, közös processzor intézi azt is.
2019. márc. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy fotó a tv csatlakozóiról?
2019. márc. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, valóban van az egyik hátlapon egy utalás (analog-DVB-T)de ezzel együtt sem működik analog kábeltv-s adásról.A menüjébel a beállításokban sem találtam ilyen átkapcsolást. Amatőr szinten ismerem a fogalmakat, de ehhez a Te profizmusod segíthet.

A Google Drive-ra feltöltöttem képeket, de nem jövök rá hogy linkeljem ide

Köszi a fáradozásodat.

[link]

2019. márc. 6. 22:20
 5/10 A kérdező kommentje:
2019. márc. 6. 22:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem ad hozzáférést a képekhez, de van sok más lehetőség, mint például:

[link]

2019. márc. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

Köszi a segítséget

2019. márc. 7. 13:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor jól rászóltam, ennél kivételesen külön antennabemenet van az analóg vagy DVB-T antenna részére, ami normál TV-knél egyáltalán nem szokás, a fentebb említett okból:

[link]

2019. márc. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát ez szuper! magamtól a magam 70 évével sose jöttem volna rá. Így már minden világos, ráadásul a készülék specifikáció németül van, az angolom gyengébb..Este újra beüzemelem, most már analog kábelre is.


Jelezd ha Zalában járnál, egy 5 literes saját termésű Othello borrel köszönném meg a segítségedet

Üdv gábor

2019. márc. 7. 15:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Én se tudok németül.

Sőt, ilyen tévém sincs.

Rákerestem a használati útmutatójára, ami neked is van.

Nekem is német nyelvet adott, ezt beírtam a fordítóba:

[link]

2019. márc. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!