Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudom beállitani, hogy...

Hogyan tudom beállitani, hogy a számítógép fix időpontban álljon le minden nap? (win7)

Figyelt kérdés

A gyerek hajlamos "túlgépezni" magát, így kellene valami megoldás, ami nem egy külső szoftver, hanem ami a START menüből indul. Amit néztem, a "shutdown.exe -s -t XXX" nem időpont alapon műkődik, hanem időtratamra, pl 120 percre de az most nem elég.

Minden nap max 11ig gépezhessen, egy perccel sem tovâbb.

Muszáj megfognom a gyereket, kérlek segítsetek, annyira nem nagy gépszaki, nem hiszem hogy sokat bajlodna ennek a kiiktatásával, de az automatikus kikapcsolást kellene csak elérni. Lenne fél perce kikapcsolni, ennyi vagy automatán leáll.


Köszönöm szépen a segítséget előre is, ha hasznos.

Itt kizárólag szàmitástechnikai segítség kell, nevelésbeli megoldást/tanácsot stb most ne írjatok. Köszi.



2019. márc. 29. 06:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez állítólag tudja:

[link]

2019. márc. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ez nem ingyenes sajnos.... :( :(
2019. márc. 29. 07:57
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Bios-ban be lehet allitani, sőt a net letiltast is, ha neten jatszik.

Vagy csinaltok kulon felhasznaloi fiokot ami korlatozva van.

2019. márc. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2019. márc. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükséges külön semmi, a Windows Feladatütemező adott, azzal kell indítani a shutdown.exe programot.
2019. márc. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Zzzoli ***** válasza:
Ez így igaz, a biosban ilyet nem tudsz állítani, még gamer vagy más felső kategóriás alaplapoknál sem.
2019. márc. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Zoli, meg a 7+ éves, nem gamer alaplapom is van ilyen beallitas.
2019. márc. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, most jut eszembe, a 12 éve vasarolt gepemet egy haveromnak adtam regebb, o meg tudatlanul belematatott a biosba.

Sikerult beallitania véletlen hogy minden ejjel 1 orakor bekapcsoljon a gep. Persze, kikapcsolas opcio is volt.

2019. márc. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Zzzoli ***** válasza:
A biosban??? Olyan hogy időre kapcsoljon ki? Szeretném látni azt a menüt? :-)
2019. márc. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Zzzoli ***** válasza:

Nekem most egy Asus Maximus Hero X van, ebben is csak olyan van hogy Power On By (RTC), azaz a bekapcsolást lehet időzíteni.

A gyerekek Asus Strix 370-es deszkájában szintén. Lehet éleszteni wake-on lan ról, be lehet állítani hogy feszültség kiesés után induljon vagy ne, egérlökésre induljon vagy billentyű nyomásra, de azt hogy mikor kapcsoljon ki azt nem lehet.

Még esetleg megnézem a tévés gépet, az meg egy ASUS ROG STRIX-I Z370, de szerintem abban sem lesz.

Egyébként nagyon sok alaplap átment már a kezemen, nem csak ASUS, attól hogy én szeretem az Asus lapokat, de egyikben sem volt időzített kikapcsolás a biosban.

Ha te találkoztál ilyennel szívesen megnézem, pontos típus, pontos bios menü.

2019. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!