Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha adott egy jó hangminőségű,...

Ha adott egy jó hangminőségű, nem túl erős, olyan 50 Wattos hangfal, abból nem elég 1 darab, tehát úgy, hogy monoba menjen?

Figyelt kérdés

Gondolom filmezésnél és játszásnál jó ha tudom, merről jön a hang de zenehallgatásnál nem elég úgy, hogy monoba megy? Muszáj 2.1 illetve 5.1?


Egyébként ha külön erősítőt veszek (abból is valami jobbat) és abba csatlakoztatom az egy darab hangfalat, akkor az erősítőt be tudom csatlakoztatni a számítógép audio out ba vagy nem kompatibilis?


Még annyit, hogy ha van már egy erősítőm PC hangfal szettből (ami elég olcsó volt tehát nem túl jó), akkor abba az erősítőbe bele tudom csatlakoztatni az egy darab, említett jő minőségű hangfalat?


Ha a volt hangfal szett kb 6 Wattos volt, akkor mit tud tenni egy ilyen kicsi erősítő egy 50 Wattos hangfallal? Nagyon aránytalan lenne?


2019. márc. 30. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Hallgathatod monóban, semmi akadálya, de már elég régóta sztereó a minimum, azaz 2.0.

Ennek olcsósított változata a 2.1, ahol egy mélysugárzót megtakarítanak, kihasználva a tényt, hogy a mélyhangoknak nincs irányhatása, illetve amúgy is egyformán szólnak a sztereó rendszeren.

Az erősítők vonalszintű bemenete ráköthető a PC-re.

50 W-os hangsugárzóhoz megfelelő erősítő kell, a kicsivel alig szólna.

Az érdekesség kedvéért megemlíteném, házimozihoz nekem régóta bevált a 4.0, ami 2 db sztereó erősítővel is megoldható PC-ről, a filmek 5.1 --> 4.0 átkeverése pedig egyszerűen lehetséges a lejátszóprogrammal (PotPlayer, KMPlayer stb.)

2019. márc. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zzzoli ***** válasza:

Én csak azt nem értem hogy azt írod, veszel valami komolyabb erősítőt, akkor azt miért akarod 1 árva hangfallal használni.

Egy komolyabb erősítő egyáltalán nem olcsó, akkor már beáldozhatsz egy megfelelő front szettre is.

2019. márc. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem, hanem úgy gondoltam egyszer csak egy darab komolyabb hangfalat veszek, azt rákötöm a régebbi, gyenge PC erősítőre, ha gyűl pénz akkor jobb erősítő, ha megint gyűl akkor plusz 1 jobb hangfal. Erre gondoltam, de úgy látszik gyenge lenne a régi erősítővel a jobb hangfal.


Te milyen front szettre gondoltál?

2019. márc. 31. 11:32
 4/4 Zzzoli ***** válasza:
Ha szűk a kereted akkor használtan valami normális polchangfalpárra, vagy álló padlóhangfalra.
2019. márc. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!