Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy Olympus LS-12 diktafon...

Van egy Olympus LS-12 diktafonom. Teszt nélkül nem lehet megtudni, hogy milyen osztályú SD kártya kell minimum hozzá, hogy maximális minőségben lehessen vele felvenni?

Figyelt kérdés

2019. márc. 30. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:

A minőségnek biztosan nincs köze a kártyához, miután digitális formátumban történik a rögzítés.

A sebesség lehetne érdekes, de ezekre a kártyákra videót is lehet rögzíteni, ez pedig csak hang.

Ha megnézed a kezelési utasítást, legjobb minőségű rögzítés a 96 kHz 24 bit (amit neked kell beállítani), úgy egy 8 GB méretű kártyára kb. 3 és fél óra fér.

Az adattárolókat úgy szokták gyártani, hogy ez 8 millió bájtnak felel meg (azaz nem 1024 váltószámmal számolok), így végül 0,6 MB/sec jön ki, ha jól számolom.

Ehhez képest:

[link]

Még a legvacakabb kártya is 2 MB/sec sebességű. Mellesleg, ha a kártya nem bírná követni az adatsebességet írás közben, arra úgyis hibát dobna a gép.


Tehát összefoglalva, az általad is bizonyára elolvasott(?) doksi miért nem határoz meg kritériumokat? Mert tökmindegy.

2019. márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"A sebesség lehetne érdekes, de ezekre a kártyákra videót is lehet rögzíteni, ez pedig csak hang."


Osztályt kérdeztem, az sebességekre vonatkozik, igen.

Régi kártyák nem feltétlenül . jók, és ezért kérdzem.

2019. márc. 31. 14:49
 3/5 A kérdező kommentje:

kb. 3 és fél óra fér.


Ez sajnos nem igaz, kipróbáltam és alig egy óra fért rá

2019. márc. 31. 14:49
 4/5 A kérdező kommentje:

"ha a kártya nem bírná követni az adatsebességet írás közben, arra úgyis hibát dobna a gép."


igen, ezt hívják tesztelésnek, de az volt a kérdés, hogy tesztelés nélkül megtudhatom-e

2019. márc. 31. 14:50
 5/5 anonim ***** válasza:

A kezelési utasításból indultam ki: 8 GB --> 3h 35 min.

De ha te azt mondod, hogy 8 GB --> 1h, akkor mi a kérdés? Már letesztelted.

Ez 2,12 MB/sec értéknek felel meg.

Ha megnézed a betett linket, lehet róla elképzelésed, hogy mennyire túlaggódod ezt a kérdést.


Először rosszul írtam (a giga nyilván milliárd, nem millió), de a számolást ez nem befolyásolta, amit jelez az is, hogy most épp 3 és félszeres érték jött ki.

2019. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!