Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autós erősítő + akksi kombó...

Autós erősítő + akksi kombó használható töltés közben?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek, nos az a szitu, hogy vettem egy akksit és egy töltőt, mivel otthon szeretném használni az autós erősítőmet a mélyládával, de PSU ról csak szenvedés... Az érdekelne, hogy nem lesz-e gond, ha a töltőt az akksira kötve párhuzamosan az erősítővel használnám, miközben menne az erősítő. Sok helyen láttam, hogy a töltőt rákötve tartják működés közben, hogy az akksi ne merüljön olyan hamar, és megtartsa a feszültségét. Namost ugye ha az erősítő 200W RMS el bír (AB osztály), akkor kb 300W ot vesz fel, ami kb 24 amper (12.7V nál). A töltő 12V 6A -t tud leadni, és az idegel, hogy vajon nem nyiffan-e ki a töltő, ha az erősítő lekapná egy nagy basszusnál. Eddig tápokat tesztelgettem vele, de mikor nagyobb hangerőre pakoltam, a tápban bekapcsolt a feszkó védelem, és semmi kedven játszadozni annak kikerülésével. Csak ugye gond lenne, ha hamar lemerülne az akksi egy huzamosabb "zenélgetés" közben. Vélemények vagy tapasztalatok? Válaszokat előre is köszi :) Ui, az akksit elfelejtettem leírni, 60 Ah (480).
2019. ápr. 1. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a töltő elég kevés lesz
2019. ápr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy normális akkutöltőnek az a dolga, hogy áramgenerátoros módban (is) működjön, az alacsonyabb akkufeszültség egyébként is hozzátartozik a "munkaköréhez".

Ugyanakkor nem teljesen közömbös a töltő konstrukciója, vihet be impulzusokat vagy egyéb zúgást.

Egyébként nem biztos, hogy 6 A kevés, ha a terhelés nem folyamatos és nem is mindig maximális, miközben a töltés viszont folyamatos.

PC-táp is lehet többféle konstrukció, a klasszikus felépítésű tápoknál elegendő az 5 V ágra kötött műterhelés, hogy ne álljon le, ehhez meg sem kell bontani.

2019. ápr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A tápnál az volt a gond, hogy sima 12V nál nagyob basszusokkal ledroppolt 10V alá is, ami nem egészséges az erősítőnek, plusz meg is érződött rajta. A védelmi áramkörére raktam egy nagyobb ellenállást, így kijött belőle 13.5V és így nem droppolt 12V alá sem, viszont kikapcsolni így is kikapcsol, hiába az 5V terhelés :/ Szóval nem érdekelt a troubleshoot, hagytam a fenébe, gondoltam jó lesz a táp az autórádiónak (azt is beszereztem egyet, az erősítőre nem lehet hangszínszabályzót kötni, ha meg 4k t akarok kiadni egy ilyen RCA csatis darabra, akkor eleve veszek egy rádiót AUX bemenettel, és több funkciót is kapok, plusz nagyobb input jelet az erősítő számára). Asszem lecsekkolom majd, hogy élesben hogy szuperál, és ha nem látok nála gondot, akkor egyenesbe kötve fogom használni. Köszi a válaszokat :)
2019. ápr. 2. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!