Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért csinálja azt az erősítőm...

Miért csinálja azt az erősítőm, hogy mikor hozzáérek valamelyik funkció gombjához (nem nyomom meg) elhallgat a zene?

Figyelt kérdés
Régebbi videoton erősítőröl lenne szó. És amikor el emelem a kezem a gombról újra szól a zene.

2019. ápr. 26. 00:58
 1/5 anonim ***** válasza:

"Figyelem!


Elhallgathat a berendezés, ha megérintjük a nyomógombokat! Ez nem hiba, mert ezen alapszik az átkapcsolási némító áramkör működése. Az elnémulás csak a hangsugárzók felé hatásos, az esetleges magnetofon felvételt nem zavarja."

Forrás: Videoton RT 6303S Hi-fi rádió tuner kezelési útmutató ( [link] )

2019. ápr. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tájékoztatást - sajnos a papírjai nincsenek meg. Azt hittem valami érintkezési hiba lehet, de ha ennek alapból így kell működnie akkor megnyugodtam. Meglepődtem, hogy a 80-as évekbe ilyen komolyra csinálták ezt a cuccot :)
2019. ápr. 26. 09:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt vettem még észre mintha a jobb oldali hangszóró jobban szólna mint a bal - ez mitől lehet? A balansz középen van,kábelek ugyanolyanok.
2019. ápr. 26. 09:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen jelforrásról?

Hangszórók cseréjével sem árt ellenőrizni, ha azoknál kisebb is az esély az eltérésre, de a kizárás kedvéért.

2019. ápr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eddig rádióval néztem csak, ami külön egység, a torony része. Megpróbálok csereberélgetni, és játszani kicsit a balansszal.
2019. ápr. 26. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!