Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem kedveli a Wifi és a...

Miért nem kedveli a Wifi és a Bluetooth egymást? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Tegnap érkezett meg az újonnan vett Energy System Tower 2 [bluetoothos aktív hangfal]. Semmi baj nem volt vele ma reggelig míg a telefonon és a laptopon azt tapasztaltam, hogy nincs net. Ha kikapcsolom a bluetoothot akkor van net ha be akkor meg nincs, neten utánaolvastam, hogy valami interferencia vagy mi az anyja van, TP-Linkes routerem van, állítottam már 1-es, 6-os csatornára, jelen esetben 13-ason van de még így sem akarják egymást megkedvelni/elviselni pedig van köztük vagy 4 méter. Laptopról akarok zenézni és ne akarok mindig váltogatni, vagy töltsem le az egész netet és akkor offline nyomassam? Van valami végleges megoldás a 2 együttes használhatóságáról cirkusz meg irigység nélkül, hogy melyik akarja a laptopot használni egymás ledobálása nélkül ?

#interferencia #bluetooth wifi crash #bluetooth wifi probléma #bluetooth wifi interferencia #wifi interferencia #bluetooth interferencia #wifi bluetooth interferencia #wifi bluetooth probléma #wifi bluetooth összeférhetetlenség #bluetooth wifi összeférhetetlenség
2019. ápr. 27. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő 2.4 GHz és valahogy - bár biztos nem kellene - interferálnak egymással valamiért...

Hangszóró és a Wi-fi router közti távolságot növelni kellene (?)...

2019. ápr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a hangszóró és laptop távot növeled??
2019. ápr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 repulo ***** válasza:
Tudja a router az 5 GHz-et?
2019. ápr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valakik valamikor azt gondolták ki, hogy remek ötlet két ilyen funkciót közel azonos frekvencián működtetni, ugyanazon az eszközön. Fogalmam sincs miért. A megoldás a nagyon szelektív, jól tervezett és jól megvalósított szűrőkkel rendelkező eszközök beépítése, de ez nem rajtad múlik, legfeljebb a választásodon, utólag már ezzel nem tudsz mit tenni.

Ha van mód 5GHz-es wifi használatára, akkor válaszd azt, így már jó eséllyel nem okoz gondot a két rádiófrekvenciás eszközt egyszerre használni.

2019. ápr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Router beállításaiban átállítottam a csatornát 1-esről 13-asra és most elviselik egymást, mondjuk a NET nem hasít de tudok nyomatni zenét YouTuberól. De csakis azért, hogy ne legyek illegális nameg ne tűnjek letöltögetős csúnyabácsinak.

Trezzo [Bluetooth hangszóró]

Vcom M317 [Bluetooth hagszóró]

Logilink SP0033 [Bluetooth hangszóró]

Energy System Tower 2 Style [Aktív hangfal]

2019. szept. 27. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!