Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem működik a Windows a...

Miért nem működik a Windows a laptopomon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy Lenovo Ideapad 320-as laptopom. Operációs rendszer nélkül vettem meg, illetve AMD processzorral van felszerelve.

A Windows 10-zel és Windows 7-tel nem akar rajta működni az egér, a wifi, a fényerőszabályozó, stb. Kb. semmi sem működik rajta. Letöltöttem a Lenovo oldaláról az összes drivert, de akkor se sikerült, így letöröltem a Windowsot és Linuxot raktam rá.

Amikor Linux rendszer megy rajta, akkor rögtön működik rajta minden, még a drivereket se kell letöltenem rá, automatikusan működőképes.

Nem értem, miért van ez? Mit tudnék tenni, hogy működjön rajta a Windows? Létezik, hogy nem kompatibilis a laptopom a Windows rendszerrel?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2019. ápr. 27. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

win10-nek autómatikusan fel kéne ismernie a drivereket..

ha nem akkor egyesével leszedni..

telepítsd rá a win7-et..rakd fel a chipsetet és a wifi / lan drivert...majd loaderrel akitvált tartóssá..és frissítsd 10-re...

ha még garis szerviz nézze meg ,hogy minden csatlakozó kábel a helyén van stb..ha vezetéken jó a net akkor a wifi adapter a rossz..

2019. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyesével leszedtem az összes drivert, de semmi sem működik rajta.

Egyszer már vissza küldtem, akkor alaplapot cseréltek rajta, mert azelőtt se működött, csak az ubuntuval. (Nem emiatt lett visszaküldve)

De most megint csak Linux rendszerrel működik.

Ezért nem értem, hogyha az egyik rendszer leszedi magától, akkor a másik miért nem? Plusz, ha én manuálisan rárakom, akkor se jó.

2019. ápr. 27. 15:21
 3/5 anonim ***** válasza:

és esetleg a szervizben nem tudnak rárakni ők egy normálisan működő win10et?

lenovo honlapon írd be a sorozatszámot a driver keresőbe ill futtass le ott egy driver keresőt..ha tényleg kicseréltek rajta mindent alaplapot stbt muszáj működnie..vagy vidd vissza és vegyél máshonnan egy olyant amin van rendszer.

2019. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Biztos raknának rá, de most arra nincs pénzem, ezért próbálom magamtól megoldani.


Gondolom, ha a géppel lenne probléma, akkor a Linux se működne rajta, nem?

Mármint nekem az a logikus, hogy akkor egyik rendszerrel se működne a wifi vagy a touchpad.

2019. ápr. 27. 15:50
 5/5 anonim ***** válasza:

eredeti win10 x64 OEM kulcs 2-3ft...

próbáld meg teljesen leformázni a vinyót...

teljesen friss telepítéssel..

2019. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!