Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Samsung cw28d85 v tévé milyen...

Tosh 36 kérdése:

Samsung cw28d85 v tévé milyen számú sorkimenő trafót tartalmaz?

Figyelt kérdés
Tv,sorkimenő
2019. máj. 2. 21:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Számot mindig a trafóról kell leolvasni, helyettesítőt is az alapján lehet keresni.

Az a biztos, TV típusa nem mindig mérvadó.

2019. máj. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Mit akarsz a sorkimenővel?


Csak megjegyzem, hogy az qrva ritkán hibásodik meg!

Biztos hogy az a hibás?

2019. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Kőszi!
2019. máj. 2. 22:16
 4/31 A kérdező kommentje:
Nem biztos hogy az a baja
2019. máj. 2. 22:19
 5/31 anonim ***** válasza:

# 2

Az egy dolog, hogy egyesek szeretik rámondani a trafóhibát ok nélkül, de ez nem változtat azon a tényen, hogy a maga idejében, szervizben sorozatban cseréltük ezeket, nálam még most is akad a lomtárban.

Mármint azokra gondolok, amit még annak idején rendeltem, de már nem lett felhasználva.

Az utángyártott trafók készítésére cégek specializálódtak (mint például a spanyol HR-széria).

Annyira "ritkán" ment tönkre.

Samsungoknál is voltak ilyen hibák.

2019. máj. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

#2, #5-nek:


"Néhány" tv-t én is javítottam már, az első sikerélményem egy Orion AT 601-es volt.

Képet nem találtam róla, leginkább az AT 751-re (Tokaj) hasonlított:

[link]


Egy szervíz értelemszerűen a szériahibás elemekkel találkozik leggyakrabban, mivel oda viszik javíttatni, nem?


Én viszont hobbiszinten foglalkoztam a javítással, ezért sokkal szélesebb spektrumra láttam rá mint te!

A sorkimenő meghibásodása nagy általánosságban ritkának mondható volt, bár azon belül a képcső fűtőtekercse volt a leggyakoribb.


Szerinted nekiálltam bohóckodni a sorkimenővel, mint ahogy szerintem ti nekiálltatok?


Cellux a vasmagra, arra pedig lakkszigetelt huzallal egy segédtekercs, oszt' jónapot!

2019. máj. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

#6 vagyok:


Mielőtt kritizálni kezdenéd a minőséget, megjegyzem hogy 3 olyan készülék is üzemel a mai napig, amit így javítottam! Abból az egyik a lányomé.


Enyhén a szükséges alá mértezem a feszültséget, így kell a tv-nek 3-4 perc míg bemelegszik. :)

2019. máj. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

"Egy szervíz értelemszerűen a szériahibás elemekkel találkozik leggyakrabban, mivel oda viszik javíttatni, nem?"


Szimplán csak hibás TV-kel már nem is? Te miről beszélsz, a hibák egy része típushiba, másik egyedi hiba, ritka hiba, gyakori hiba, mindenféle hibák vannak.


"Én viszont hobbiszinten foglalkoztam a javítással, ezért sokkal szélesebb spektrumra láttam rá mint te!"


Persze, te a sufniból többet látsz, mint aki évtizedek alatt mázsaszámra javított a lakosság részére mindenféle típust, aki abból vett lakást, autót stb. Neked elment az eszed.


"Szerinted nekiálltam bohóckodni a sorkimenővel, mint ahogy szerintem ti nekiálltatok?

Cellux a vasmagra, arra pedig lakkszigetelt huzallal egy segédtekercs, oszt' jónapot!"


Jól van, most már ne fárassz a baromságaiddal, láthatóan fogalmad sincs semmiről. Találkoztál pár kacattal, abból akarsz általánosítani.

Sorkimenők leggyakoribb hibája a zárlatos nagyfesztekercs, vagy a belső diódák zárlata, vagy kiégés, nagyfeszültség áthúzása.

Azt aztán celluxozhatod. Még ekkora idiótát, nem hiszem el...


(Egy módszer van a nagyfeszültségű áthúzás javítására, de az nyilván nem cellux.)

2019. máj. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

#7, #8-nak:


Ki beszélt arról, hogy a nagyfesz-áthúzást gátolom celluxal?


Nem nekem ment el az eszem "barátom", hanem te lettél az idők folyamán túl "nagyképernyős"!


Matekról és valószínűség-számításról hallottál?


A forgalomba került készülékek között milyen meghibásodás fordult elő tucatjával?


"Egyedi"? "Ritka"?


Vagy inkább a széria-hiba, vagy ha úgy jobban tetszik, típushiba, amit tucatjával vittek hozzátok!


Én meg kiballagtam a lakásra, megkerestem a hibát, majd az alkatrésszel újra visszamentem és megjavítottam.

Fogani merek veled, hogy nekem jobban jött ki az órabérem mint neked!


Ezt most csak azért fogom írni, hogy "kiverjem nálad a biztosítékot": 8 általánost végeztem minössze!

Tudod, a józan paraszti ész szinte mindig célravezetőbb, mint az agyoniskolázott okoskodás!

2019. máj. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok vele, hogy nagyon egyszerű vagy, ez nagyon jól kiütközik sajnos.

Nem fogod fel, hogy lényegileg én is ugyanazt csináltam, ugyanúgy kimentem az ügyfelekhez is, amikor kellett. Ami problémásabb eset, azt meg betettem az autóba, oda-vissza szállítottam.

Típus is mindenféle, életkor is mindenféle.

Csak te mennyiségileg annyit nem javíthattál szerintem (vagy csak a csöves őskorban) ezt elárulod a szavaiddal, mert akkor tisztában lennél a trafóhibák gyakoriságával.


"Szerinted nekiálltam bohóckodni a sorkimenővel, mint ahogy szerintem ti nekiálltatok?"


Egyáltalán milyen alapon teszel te egy profi vállalkozó szakszerű munkájára, látatlanban, ilyen sértő kijelentéseket?

Mi a jó francot lehet csinálni egy menetzárlatos sorkimenővel, ha nem cserélni? Amelyik nagy százalékban javíthatatlan és a maga idejében napi szinten dobáltunk kifelé ilyeneket. De te képes lennél meghazudtolni a tényeket, a kis sufnid szemellenzős világából, elképesztő...

Milyen alapon képzeled be magadnak, hogy egy fűtés feltekeréséhez olyan sok ész kell, ami csak neked van? Ezt mindenki tudja a szakmában, tényleg csak a hülyék nem.

Egy szóval sem írtam, hogy celluxozást úgy értettem, ahogy belemagyarázod, ne forgasd ki a szavaim! Itt ebből indult ki a dolog:


"Csak megjegyzem, hogy az qrva ritkán hibásodik meg!"


Ez így ebben a formában orbitális butaság, nyugodtan megkérdezhetsz más kollégákat, kiröhögnek. Az alkatrészáruházak is azért forgalmazták tömegével a trafókat (Sini / Kőnig, HQ / HR) stb, mert olyan ritkán hibásodott meg, persze.

Mindennek tetejébe, itt nem is az a lényeg, hogy te miket javítottál. A témát képező Samsungokat (sem) javíthattad eszerint, hiszen ezekbe is kellett időnként trafó, mint ahogy más típusokba is kellett. Tehát az állításod ezért is butaság, mellébeszélsz.

2019. máj. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!