Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Normális használat mellett...

Normális használat mellett mennyi lehet az élettartama, évben /órában a Samsung UE40NU7122 készüléknek, vagy egyéb okos tévének?

Figyelt kérdés
Semmi tapasztalatom ezekről. Semmilyen tvm nincs jelenleg nemhogy okos tvm, én annyit látok hogy ezek már nem doboz formájúak, hanem vékonyabbak. Szempont a HDMI csatlakozási lehetőség, Xboxhoz, vagy play stationhez.
2019. máj. 13. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerencse kérdése.

Egy részük meghibásodik már garanciaidőn belül, többi később, ez változó.

Hogy te melyiket fogod ki, azt senki nem mondja meg.

Statisztikailag van esélyed legfeljebb, mivel a meghibásodások aránya (amivel én is szervizben találkozom), elvileg csak egy kisebb százalék, az egészhez képest.

Egy részüknek pedig betörik a kijelzőjét, gyerek belevágja a játékot stb.

Rendszeresen, hetente többször keresnek ilyenekkel is, ami szervizszempontból haszontalan ügy, gazdaságtalan.

2019. máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem, hogy normál használat mellett. Azért nem 2 forint egy tv ahhoz, hogy az ember lutrira vegye.
2019. máj. 13. 11:22
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért bírják a tv-k kevesebb ideig? Egy monitor simán bírja 10 évig, a régebbi tv-k is akár 20 évig stb.
2019. máj. 13. 11:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Monitorokat eleve nagyobb élettartamra tervezik, ezt nem én találom ki, a Samsung egyik mérnöke nyilatkozott még régebben, egy netes cikkben.

De ha ilyen szemmel nézzük, akkor látható is általában a strapabíróbb áramköri felépítés.

Más téma, de a monitorokban a fémlemezes árnyékolás is több általában, amivel az elektromágneses sugárzást mérséklik, mivel azt közelebbről szokás használni.

Hogy miért vesznek drága TV-ket az emberek, azt ők tudják, vagy talán nem tudják, hogy egy török Vestel (ami LG LCD-t tartalmaz), kellemesebb, természetesebb képet adhat, mint sok Samsung, viszont jóval kevesebbet lehet bukni vele, még a javítása is olcsóbb.

Élettartamokat nem tudok jósolgatni, én csak azt tapasztalom, amit fent említettem.

2019. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát köszi, akkor egy hangszórós monitort kell néznem vagy nem tudom mit ha xboxhoz akarnék képernyőt, nem akarom 0,5-3 év után elromoljon.
2019. máj. 13. 14:26
 6/10 anonim ***** válasza:
HDMI van minden tv-n már. Az a hangot is átviszi. Szerintem is monitort vegyél (bár ezeknek is van áruk, ha jobbat akarsz, más kérdés, hogy xbox-hoz/ps-hez van-e értelme azoknak). Hangszórós monitor ne legyen szempont. Nekem is van a monitoromban (LG 27UK850), de a hangja elég gagyi (mélnyomó nélkül nem jó játszani és monitorokban nincs). Viszont ahogy mondtam a hdmi átviszi a hangot és sok monitoron vannak hangbemenetek. Szóval nem a konzolhoz kötöd a hangszórót, hanem a monitorhoz. Vagy használsz fülest (kontrollerbe megy). A konzolokon nincs jack. Analóg kizárva ha a konzolba akarod kötni. Még az usb-s hangszóró is megoldás.
2019. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem igazán értek ezekhez... USBs hangszóró?


Te használsz xboxot vagy pst végül is? Ha igen mi vált be hozzá képernyőként?

2019. máj. 14. 13:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Van egy PS4 Pro-m. Nem használom túl gyakran, nincs rá időm. De én monitorral használom. Azzal az LG-vel amit írtam.
2019. máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor ha nézegettél esetleg utána te mit vennél hozzá monitort?
2019. máj. 14. 13:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Kiegészítésképpen: Nem kell ezen ennyit gondolkozni. Veszel egy lcd monitort, olyan felbontásban amilyet akarsz és kész. Konzolhoz nem kell 60hz+, se 100%-os adobe rgb lefedettség meg semmi speciális. Én azt tanácsolom, hogy vegyél egy 1080p-s va paneles monitort. 4k játékra nem éri meg, még pc-n se ad hozzá semmit a játékhoz.
2019. máj. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!