Létezik OLED TV 32 colos (zoll-os) méretben? Gyártanak ilyet?

Figyelt kérdés
Próbáltam a gugliban megkeresni, de eddig csak a nagyobb képernyő átló kategórában találtam OLED tv-t. Létezik egyáltalán 80 cm körüli tv OLED technológiával?

#TV #OLED #32 colos TV
2019. máj. 28. 11:15
 1/9 anonim válasza:
Szerintem nem. Már 4K felbontásút sem találsz 32 colosban.
2019. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2019. máj. 28. 11:57
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem, hogy a jobb technológiák miért nincsenek 32 colosban. Azért még az sem annyira pici, és egy kisebb szobában az annál nagyobb TV monstrumnak érződik.
2019. máj. 28. 11:59
 4/9 anonim ***** válasza:

4k felbontásnak 32 collon nem is lenne értelme, miután ez az a méret, amire még a full HD sem fontos, ha TV-ként használja valaki.

32 collon a szokásos nézési távolságból már azt sem lehet megkülönböztetni, hogy 1366x768 vagy 1920x1080, tehát oda bőven elég az utóbbi.

32" FHD OLED lehetne elvileg, a gyártható pixelsűrűség lehetővé tenné, miután UHD 55" OLED is létezik.

De bizonyára nem lenne jó az ár/érték arány, sok pénzért csak egy kis lőrést kapnál, ami kihatna a piacképességre, így nem nagyon vennék az emberek.

Akik igényesebbek az OLED nyújtotta minőségre, azok már nem állnak meg 32 collnál.

Aki meg nem olyan igényes, nekik jó az olcsóbb technika is.

2019. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) A 4K-t még értem, hogy nincs értelme 32 colosban, de igazából az OLED-et már nem nagyon, hiszen ahogy a youtube-on láttam videókban, még mobilt is csinálnak OLED technikával. Amúgy meg az "igényesség" részével egyáltalán nem értek egyet, mert mi van ha nekem egyszerűen túl óriási a szobámba a 32 colosnál nagyobb TV, de azért imádnám az OLED technika előnyeit. Nem hiszem, hogy az, hogy valaki kisebb TV-t akar, az igénytelenséget jelent.
2019. máj. 28. 13:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Minimális piaca lenne. 40 col alá nem mennek a TV-k. Nincs értelme gyártani, csak az ilyen fos Orion márkájú sorozatgyártott LCD-ket max.


Nekem nagyon kicsi a szobám (tényleg egy galériás lyuk) mégis nevetve befér az 55 colos LG OLED Tv. Kanapé előtt 1.6 méterről nézem. 4Knál ez az ideális.

2019. máj. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne feledjük azt sem, hogy mobilba AMOLED van, ami RGB pixelekből áll. Natív kék komponenssel.


Nehéz színhelyesre kalibrálni, és a fél éves Mi 8 új Samsung panellel beégett a francba. Vicc. Soha többet a fos szarszung AMOLED.


Nem is tudják felskálázni rendesen. Tippelj miért nincs OLED TVjük. Egy kalap szar ez a technika.


Az LG OLEDnél fehér subpixeleket használnak. És van egy 4. Fehér pixel ami miatt tartósabb lehet.

A fehéret persze itt is sajtolják RGB komponensből de kémiai és rétegzési technikával már nem érinti annyira a kék oled gyorsabb öregedése. Illetve szépen kalibrálható mivel szűrőzött fehér szín van.


RGB Amolednél meg maga az RGB szerves anyag hullámhossz peakjei nem tökéletesen ott vannak és nem is nagyon lehet szabályozni.

2019. máj. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Telefonban elmegy, meg sokat javítottak rajta... de monitornak TVnek totál alkalmatlan szerintem.


Eleve az hogy fostos PWM-el vezérlik, ami kivájja a szemedet... Folyamatosan maxon világít adott %-ig az AMOLED csak egy fűrészfogas jellel villogtatják, ami miatt sötétebbnek látod.


Analóg vezerléssel bebuknának a feketék hamar és inhomogén lenne a panel.


LG tévékben full analóg vezérlés van, kisebb feszt kap aodtt pixek ha sötétebbnek kéne lennie.

2019. máj. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. máj. 28. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!