S. O. S. Mit tehetek ha tönkrement a távirányítóm, és nem tudom irányítani a TV-t?

Figyelt kérdés
MinDigTV-t használok, van hozzá set-top-box és ahhoz távirányító, nos a távirányítóval már be sem tudom kapcsolni. A probléma, hogy a boxal sem lehet irányítani. Be tudom kapcsolni a boxal, és ennyi. A csatornáknál tudok le-és fel menni, de nem tudom leokézni a kiválasztott csatornát. Tényleg nem lehet irányítani sehol a boxal? Nagyon sürgős lenne, ha holnapra tudnék találni megoldást. Segítsetek pls!

2019. máj. 31. 22:41
 1/9 dellfil ***** válasza:

Első körben tegyél új elemeket a távirányítóba.


dellfil

2019. máj. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen boxok, bár nem írsz típust, mert nem gondoltad volna, hogy én ismerek párat, mindamellett ha nem megy, akkor nem megy.

Távszabályzót talán egyszerűbb lenne megjavítani (nekem).

2019. máj. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az elemek nem rég lettek cserélve, mert már tart egy ideje, a távirányító xarakodása, de most úgy tűnik teljesen behalt, azzal nem hiszem, hogy gond lenne. Második! Nem tudom pontosan milyen box, sajnos már alszanak a szobában, ezért nem tudom neked megnézni. De nem akarom elhinni, hogy ilyen létezik... Régen a TV-n simán lehetett kapcsolgatni, ha a távirányító nem működött. Rohadt boxok... Holnap szombat, sok jóra ne számítsak ha felhívom a mindig tv-t, ugye?
2019. jún. 1. 00:09
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Első!!

Mindenképp ellenőrizd, hogy valóban a távirányító a hibás. Ez nagyon egyszerű. A telefonok kamerája még érzékeli azt az infravörös fényt, amit a távirányító kibocsájt. Tehát nincs más dolgod, minthogy megnyitod a kamera alkalmazást, és azon keresztül figyeled, hogy gombnyomásokkor villog-e a távirányító ledje vagy sem.


A) Ha nem villog, akkor nyilván a táv. a hibás.

Szétszeded, wd40-nel kitisztítod (vagy bármilyen kontaktspré jó). (Víz nem érheti az alaplapot!!) Ennyit tehetsz. Egy próbát megér.

(Van egy extrém lehetőség is, de azt csak akkor mondom, ha már semmi sem segít)


B) Ha villog a távirányító, akkor lehet a boxban van a hiba. Érdemes lehet letörölni a plexit, ahol a fényérzéjelője van. Nameg a legfontosabb, hogy ismerőshöz-szomszédhoz menj át, tesztelni, hogy az övét kapcsolja-e a te távirányítód.

2019. jún. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"wd40-nel kitisztítod (vagy bármilyen kontaktspré jó). (Víz nem érheti az alaplapot!!) "

wd40-et hanyagold, az nem kontakt tisztító. Elektronikai kontaktspré kell. Víz érheti, csak értelmetlen azzal tisztítani, hacsak ki nem látszik a retekből.

2019. jún. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

WD40-nek nincs helye az elektronikai szervizekben, nekem például soha nem is volt, pedig egyéb dolgokat is szerelek, néha autót is.

Távszabályzónál a gumilapot, illetve az abból kivált szilikonolajat (lágyító és törésgátló adalék), mosószeres meleg vízzel leoldod, mintha egy poharat mosogatnál el, majd alaposan megszárítod.

A panelt pedig alkohollal, esetleg sebbenzinnel, papírzsebkendővel megtisztítod.

A szénréteg többnyire stabil, egyes esetekben lehet gyengébb, ami a papírzsebkendő feketedésén is látszik, arra nem árt figyelni, nehogy lekoptasd.

A gumilap érintkezőpogácsái pedig lehetnek kopottak, szükséghelyzetben az is javítható.

Utána meg célszerű egy jófajta tanítható távszabályzóba áttanítani a kódokat, az eredetit pedig eltenni. Pláne ilyen boxoknál nem is egyszerű pótolni, az egyedi kínai parancsok miatt.

2019. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Előbb nem tértem ki a kontakt spray-re, amit szintén soha nem használunk távszabályzóhoz.

A kenőadalékos spray eleve nem jön szóba. Ezt szárazra kell tisztítani, olajos maradéknak itt semmi helye.

A száraz kontakt spray meg felesleges, az fémérintkezőkhöz való, oxidok és egyebek eltávolítására, vegyi oldására.

A távszabályzót viszont csak kíméletesen kell tisztítani, hogy a már kopott gumiérintkező állapota legalább ne romoljon tovább, panelról a szénréteg nehogy leváljon.

Egyébként is a kontakt spray arra jó, amikor egy kapcsoló / relé belsejéhez nem férünk hozzá, illetve nem is akarjuk megbontani, csak befújjuk vaktában, hogy a kémia végezze a dolgát. Amellett megjáratjuk a kapcsolót, hogy tisztuljon mechanikusan is.

De amikor egy kapcsolót szétszedéssel javítunk, olyankor már a kontakt spray is feleslegessé válik, hiszen az érintkezőt anélkül is szépen megtisztíthatjuk, van rendes hozzáférés, nem is kell vegyszer.

Mindezzel azt próbálom érzékeltetni, hogy távszabályzónál a kontakt spray értelmét veszti, mert azt úgyis szétszedjük, van rendes hozzáférés a tisztításhoz, ugyanakkor a vegyi hatások nem tudhatók, ezért az a biztos, ha nem támadjuk feleslegesen a már eleve kopott anyagot.

2019. jún. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

SOS annyit jelent save our souls, magyarul mentsétek meg a lelkünket.

A TV kikapcsolása ezt teszi.


Azért irigylem azokat, akiknek az jelenti az életbe vágó problémájukat, hogy vasárnap nem tudnak TV-t nézni.

2019. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem életbevágó probléma, a BL-döntő miatt szerettem volna minél gyorsabban megoldást találni, de arról meg már lekéstem. Egyébként miért baj, ha valaki szeret TV-zni? Ha lefekszik az ember pihenni jobb filmeket, sportot, vagy akármilyen ismeretterjesztő műsort nézni, mint a plafont. A többieknek köszönöm, hogy próbáltak segíteni. Végül szétkaptuk a távirányítót, ki takarítottuk, de semmi. Rendeltünk egy újat pár ezer forint, nem vészes, remélem működik is majd.
2019. jún. 3. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!