Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért dropol az fps em? Pl...

Miért dropol az fps em? Pl fortnite ba van 90 fps em és 15 másodpercenként meg 5re lemegy 0.5-2mp re! (Ha lekorlátozom 60ra akor is ezt csinálja)

Figyelt kérdés
It a hardver: i5 7400 gtx 1050ti (+150mag és +900mem) (probáltam oc nélkül is akor is csinálta) ja és az a ssd amin a játékok vannak az csak 95% os kondicios! Lehet köze a laghoz?

#fps #RAM #SSD #GPU #CPU #Fortnite #ssd kondició
2019. jún. 17. 19:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és még 16g ddr4 ram és msi night elf alaplap!
2019. jún. 17. 19:26
 2/9 ThatisZero válasza:

1. Nézd meg hogy nem megy semmi a háttérben

2. Próbáld lejjebb vinni a grafikát ha lehetséges

3. Az fps meg a lag kettő külön fogalom, az fpsnek (frames per second) a gép minőségéhez van köze, míg a lag az a nettel kapcsolatos

4. Most utánanéztem és ezzel a grafikus kátyával mennie kénne

5. Kevés esélyt fűzök hozzá, de ajánlot vírusírtot letöltened (esetet használok de fizetős)

2019. jún. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen idáig még ment is!
2019. jún. 19. 22:40
 4/9 Morzsi007 ***** válasza:
Nem vagyok, voltam nagy gémer, de mi úgy hívtuk, hogy laggol a játék, mikor bedöcögöt a kép pár másodpercre. Vagyis leesik az fps az átlaghoz képest. 90-ről nem szabadna ennyit esnie, valami elveszi az erőforrást. Próbáld meg elindítani a játékot és monitorozd ki a hardver kihasználtságát. CPU, GPU, RAM, VRAM kevés vagy SSD probléma. Esetleg az SSD-nél lassulás van, ha kevés hely van már csak rajta. 15-20%-ot szabadon kellene hagyni.
2019. jún. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az ssdn 100giga szabad van !
2019. jún. 20. 07:49
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is lagnak hivom! Akor szoktam azt irni hogy dropol az fps ha nagyon idegesitö már!
2019. jún. 20. 09:25
 7/9 chillgamer válasza:
esetleg rossz a net? Attól sokat tud laggolni. Be lehet állítani hogy mutassa mennyi pinged van (sok ping= sok lag)
2019. jún. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az lehet! Telefonon nagyon rosz a net! (Pedig 1000mb/s es) és hd be is alig lehet youtubozni néha!
2019. jún. 21. 08:10
 9/9 anonim ***** válasza:

A net minősége nem kéne, hogy hatással legyen az fps-re, legalábbis amikkel én játszom, ilyen még nem volt.

Telepítsd az afterburnert, állítsd be, hogy overlay-en mutassa az fpst, cpu, gpu, vram, ram használatot, és amikor droppolsz, néz rá a számokra melyik van 100%-on, na az lesz a szűk keresztmetszet. Ha ez megvan, lehet tovább nyomozni, ha cpu, akkor lehet fut valami a háttérben, ha gpu, akkor vagy driver, vagy egy játék update okozhatja. Ez a fajta drop amúgy jellemzően valamilyen háttértár művelet kapcsán szokott történni, aminek az oka lehet kevés ram, vagy hibás hdd/ssd, vagy rossz játék.

2019. júl. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!