Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mozgásérzékelős konzolt...

Mozgásérzékelős konzolt szeretnék, kifejezetten Just Dancehez, semennyire nem értek hozzá. Valaki segítene nekem?

Figyelt kérdés

Mozgásérzékelős konzolt szeretnék, kifejezetten Just Dancehez, a családi banzájokat dobnánk fel vele. Olyat szeretnék, ami nem a távirányítót érzékeli, hanem a teljes testmozgást.

Esküszöm próbáltam utánajárni, de annyira nem értek hozzá, annyi ismeretem van hogy Xbox One és PlayStation 4. De hogy ezek hol tartanak napjainkban, melyik éri meg jobban árban, melyiknek jobb az érzékelője, illetve melyik a felhasználó barátabb, nem tudtam megfejteni. A tapasztalataitokra lennék nagyon kíváncsi. Mindenképpen újonnan vennénk, és nem találtam olyan honlapot, ahol össze tudtam volna szedni csomagba (pl: Xbox One S+ Kinect + JustDance), hogy átlássam és összehasonlíthassam. Bármilyen más alternatívára nyitott vagyok, ezt csak példának írtam. Kérlek segítsetek, melyiket ajánljátok tapasztalat alapján, és ezek milyen áron mozognak,külön- külön és így egyben.

Előre is köszönöm a türelmes, segítő válaszokat.



2019. júl. 2. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt az oldalt javaslom itt össze tudod hasonlítani.


[link]


(helyedben xbox vennénk, de kinek mi)

2019. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Régebben játszottam ilyenekkel. A helyzet némileg bonyolult attól függően mi a fontosabb számodra. Választék vagy újdonság. Ugyanis ez a kategória erősen kiment a divatból évek óta. Virágkorát az előző generációban élte 2013 előtt.


Kezdjük a szoftverrel:

Mára gyakorlatilag csak egyetlen rendszeresen megjelenő és frissített táncolós játék maradt: a Just Dance. Minden másból csak régebbi részek vannak - ami nem azt jelenti, hogy azok rosszabbak, sőt. JD van Xbox One / PS4 / Switch platformokra is.


Hardware:

A Switch teljesen kimarad sajnos, soha nem láttam közelről. A táncolós játékok három módon játszhatóak:


1, App okostelefonnal (csak Just Dance)

Sosem próbáltam, de csak rosszat hallottam róla. Nyilvánvalóan a telefonban lévő giroszkóp alapján próbál valamit érzékelni, vagyis a rázogatás a lényeg csak.


2, konzol kamera (+ move érzékelő PSen)

A kamerás módszer ahogy ezek a táncolós játékok mindig is működtek, lényegében a tánc alapján próbál érzékelni fény és árnyékváltozásokat egy egy területen (ahol a testednek kellene lennie). Bulira bőven elégnek kellene lennie, legtöbben így játszanak vele. A move controller hasonló funkciót tölt be mint a telefon, mozgást érzékel.


3, Xbox Kinect

A Kinect nem kevesebbet tud mint teljes részletes 3D testkövetést. Felismeri az embereket biometrikus adatok alapján és még a zord fényviszonyokkal is megbirkózik. Viszont ez igényli a legtöbb helyet és egyéb gondok is vannak... A Kinectet az előző generációs Xbox 360 konzolhoz találták ki és oda készült a legtöbb játék hozzá, de mindig is táncolós játékokban remekelt. A konzolra készült Dance Central (3) még mindig a legjobb táncolós játék amit valaha készítettek. Gyorsan, pontosan követi a testmozgást, 2 játékos mód alap és rengeteg szám és fokozat közül lehet választani. Régen át lehetett hozni a számokat a DC1-2ből a 3ba, nem tudom ez létezik-e még.

https://www.youtube.com/watch?v=Gu-HUhFbdVc

Nagyon elfogult vagyok vele, mert nagyon jó viszont csak előző generációs gépre érhető el és emiatt - bár a rajzos grafika nagyon jól öregszik - nem mai színvonalú a kinézete. Ha csak emiatt vennél egy 360at akkor kell egy gép (Slim vagy E model, lehetőleg vagy merevlemezzel vagy egy nagy pendriveal mert telepítve sokkal halkabb a játék), egy Kinect kamera és a játék(ok) ami manapság már nem könnyen beszerezhető.

Kinect van Xbox Onera is ahogy olvastad. Ez egy sokkal jobb és okosabb model, akár az ujjakat is érzékeli egyenként, hely sem kell neki annyi. Viszont a Kinect Xbox Oneon csúfosan megbukott. Csakis az első szériás legrégebbi gépeknek van csatlakozója hozzá és bár megjelent hozzá pár táncolós játék (a JD is támogatja) gyakorlatilag szinte semmi sem támogatja vagy 5 éve. Egy Dance Central Spotlight azért kijött rá https://www.youtube.com/watch?v=KEWATlmbWtY

Ez a játék alapból ingyenes így csak egy minimális számú zenét és karaktert tartalmaz az előzőekhez képest. Plusz zenéket egyenként lehet venni hozzá, de mivel a Kinect bukás lett ezért minimális ideig támogatták csak.


FONTOSnak tartom megismételni, hogy az Xbox One Kinecthez csak a legelső szériás Xbox Oneon [link] van csatlakozó alapból, újabb géphez csak egy külön átalakító kábellel lehet használni ami mindig is hiánycikk volt. Így amit említettél az Xbox One S + Kinect csak akkor működőképes ha adnak hozzá kábelt! És vedd figyelembe, hogy pár játékon kívül semmire nem tudod használni a kamerát.

Xbox 360on pont fordítva van, ott a legelső szériás gépekhez [link] nem lehet csatlakoztatni a Kinectet kábel nélkül.

2019. júl. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!