Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Aktív hangfal csatlakoztatása...

Aktív hangfal csatlakoztatása led tévére?

Figyelt kérdés

A tévé hangja nem a legjobb, hiányszik belőle nekem az a mélység, amit mondjuk hoz a pc egy hangfallal. Pc-ra ugye simán jack-en rádugtam a hangfalat és ennyi. A tévén viszont nincs jack és nem akarok venni egy hangfalat, amit utána rá sem tudok dugni, szóval megköszönném a segítségeteket, hogy mire figyeljek vásárlásnál, milyen csatlakozót vagy átalakítót vegyek.


A tévé:

[link]


Amilyen kategóriájú hangfalban gondolkodom:

[link]

(Tudom, nem egy 5.1-es házimozirendszer, de jelenleg ez a szint nekem elég lenne. Viszont ilyen jellegű hangfalaknál csak jack csatlakozóst láttam. Esetleg még hasonló szintű 2.1-es is talán belefér.)



2019. júl. 6. 12:13
 1/4 A kérdező kommentje:

(Pontosabban ilyen hangfalam van, fogalmam sincs, hogy jelenleg mi az a szint, ami legalább ezt hozza, de gondolom amit fentebb linkeltem, az is hasonló lehet:

[link] )

2019. júl. 6. 12:17
 2/4 anonim ***** válasza:

A kézikönyve:

* [link]

* [link]

szerint két fajta digitális hangkimenet van rajta, amit át kell alakítani analog vonalszintű jellé (ezt fogadják ugyanis a hangfalak analóg vonalbemenetei):

* HDMI ARC - ehhez audio jel leválasztó: [link]

* optikai SPDIF - ehhez átalakító: [link]

2019. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy vehetsz olyan hangrendszert, amin optikai bemenet is van.

De egy Kínából rendelt Toslink --> RCA átalakítóval olcsóbban jössz ki.

2019. júl. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kábel nélkül is csatlakoztathatsz hangfalat hozzá, bluetooth-al, már 20k alatt is van egy csomó, például

[link]

vagy bármelyik Logitech hangfalat megveheted, ha nem tudja a BT-t, akkor kb 8K hozzá a Logitech Bluetooth Audio Adapter és máris szól...

2019. júl. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!