Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ciki ha nincs szakmám és...

Ciki ha nincs szakmám és érettségim?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, 8 általános van meg. Nagyon égőnek érzem ezt, 25 évesen van még egyáltalán esélyem tovább tanulni vagy ássam el magam?
2019. aug. 1. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
kicsit ciki de inkább hátránynak mondanám. nyugi, 25 évesen szerintem simán elkezdhetsz egy OKJ-t, keress valami szakmát ami érdekel, és ha van rá lehetőséged akkor bátran vágj bele :)
2019. aug. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
jaj azt nem figyeltem hogy érettségid sincs meg, nem tudom vannak e olyan OKJ-k amihez nem feltétel hogy legyen érettségid
2019. aug. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni sose késő. Ne másokhoz méregesd magad. Több ismerősöm is van akik elvégeztek valamit de sose fognak elhelyezkedni vele mert még csak nem is tetszik nekik igazából. Meg kell találni ami érdekel.
2019. aug. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Nem az. Csomó ember elvégez feleslegesen szakmákat amikkel el sem tud helyezkedni. A nem piacképes diplomával meg pláne nem. Mégis egyetemre jártak,kB feleslegesen.
2019. aug. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóm meg 40 fölött tette le az érettségit felesége unszolására. Jól is tette, mert így tovább tudta magát képezni és most nagyon jól keres.


A mai világban már rettentően alap dolog az érettségi. Végezd el, ha jó életet szeretnél magadnak.

2019. aug. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Vannak ismerőseim akik az oktatásból 16 évesen kikerülve dolgozni kezdtek és mára milliós vállalkozást igazgatnak vagy vendéglátásban keresik az átlagbér dupláját.

De olyanokat is ismerek akik szintén otthagyták a sulit, és most is minimálbérért robotolnak, karrierbeli kilátások nélkül, vagy munkanélküliként az idős szüleik nyakán lógnak. Te melyik vagy?

2019. aug. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Hátrány...

Ha életképes és intelligens vagy, akkor persze megélhetsz ezek nélkül is, de onaltatas lenne azt hinni, hogy nem lenne könnyebb dolgod, ha lenne pl szakmad.


Amúgy szemely szerint nem tartom cikinek az iskolák hiányát, ha amúgy intelligens vagy.

2019. aug. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Mindenkinek megvan az esélye mindenre. Ezzel eleget mondtam, márcsak akarnod kellene fejlődni.
2019. aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan nekikezdhetsz esti suliban az érettséginek. Nem késő. Utána még bármerre képezheted magad tovább
2019. aug. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Estin elvégzed az érettségit és még egyetemre is mehetsz. Államira is, féléveid megvannak. Ez csak rajtad múlik.


Sok OKJ-hez viszont elég a 8 általános is. Bár nyilván ezek nem a sokat érő szakmák...

2019. aug. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!