Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ülnek este 10-11 ig...

Miért ülnek este 10-11 ig emberek a házak előtt inni, cigizni?

Figyelt kérdés
Nyáron főleg a lakótelepeken este 10-11 ig ülnek a ház előtt a padokon, nők és férfiak vegyesen, isznak, cigiznek, hangoskodnak, beszélgetnek. Nem 20 évesek és még azt sem lehet mondani, hogy szabin vannak, mert van, aki mióta bejott a jó idő, azóta kint ül. Nem lenne bajom velük, ha nem hangoskodnának, de azért mégis érdekelne, ezeknek nincs családjuk? Nem fáradtak másnap munkába? Nem unják minden este ugyanazt? Nincs valami hobbijuk? Persze, havonta egyszer bárki elmehet bulizni, szórakozni, teljesen érthető, de minden nap?
2019. aug. 1. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

a kérdésnek semmi értelme, mert megválaszoltad.


nyilván nincs hobbijuk, ezért ez teszi ki az életüket. ennyi.

2019. aug. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
A lakótelepi panelekben ilyenkor dögmeleg van. Gondolom azért ülnek kint a jó levegőn. Aztán ha már ott ülnek, akkor kicsit beszélgetnek, cigizgetnek, italozgatnak. Hát ez van. Meg lehet őket kérni szépen, hogy kicsit halkabban legyenek, de szerintem ezzel csak magadra haragítanád őket.
2019. aug. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Mert nekik ez a hobbi, ez a szórakozás. Ugyanolyan dolog, mint otthon punnyadni a tv előtt vagy este 11-ig gyakorikérdéseken írkálni.


Egyszerően vannak akik szeretnek kint lenni, lent lenni a ház előtt. Gyerekként én is az utcán voltam haverokkal, pedig kertes házas környék. Na meg nem egy nagy élmény otthon punnyadni nyáron a 40 fokos panelban egy 10 m2-es szobában.

2019. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Éltem panelrengetegben és ilyen helyekre háromféle társaság ül ki:

cigányok

részeg fiatalok

ős alkeszek és (majdnem) csövik

Ezen emberkék pedig soha nincsenek tekintettel senkire magukon kívül.

Nálunk mindig a rendőrséget kellett a végére hívni, a szép szó senkit nem érdekelt.

Igen, dög meleg van, másnak is ebben kell aludnia, de van, aki nem ér rá reggel 6-8-ig alukálni, hanem mondjuk legkésőbb 5-kor fel kell kelnie, de sokan 4-kor szoktak. Velük miért nem törődik soha senki és miért ők a szemetek, ha mernek szólni? Ezt sose fogom megérteni...

2019. aug. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Igy is tobb eletuk van mint neked
2019. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Akik lepontoznak és akik úgy viselkednek, ahogy leírtam: na ti vagytok azok, akiknek leghangosabban sír a szájuk, ha ti nem tudtok mástól aludni. Én általában csendben szoktam átkozódni és tűrni, mert tudom, hogy az ilyen önző és mindenki mást letojó emberkék ellen nincs esély. Milyen kár, hogy többségben vagytok - de legalább egymást is szívatjátok.
2019. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Unokatesóméknál a 4.en klímával is csak 28 fokra lehet lehűteni a lakást. Keresztapuméknál rendszeresen 35 fok van. Szerintem én is inkább kint ülnék.
2019. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy engem a felső szomszéd kerget az őrületbe mert minden este hajnalig olyan kopogás, puffogás van, mintha bútorokat tologatna vagy súlyzókat vágna földhöz és sokszor arra riadok alvásból, hogy rám akar szakadni a plafon. Én is szívesebben vagyok lent az utcán mint ilyen "otthonban".
2019. aug. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
"Jobb más baja miatt pletykálkodni, mint a sajátunkat megoldani."
2019. aug. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5%

Hát én inkább kiülök az erkélyre vagy kinyitom az ablakokat (kereszthuzat) vagy veszek egy ventilátort, klímát bármit minthogy csoportosan csövezzek kőbányaival, felessel meg cigivel a kezemben. Az aki meg arra jár ezt nézze ( vagyis pont, hogy őt bámulják). Tök nagy az ember biztonság érzete egy ilyen társaság mellett akár világos van, akár sötét. A folyamatos hangoskodás, zene bömböltetés meg állandó probléma. A rengeteg hulladék, amit meg ott hagynak az is szép kulturált.

Úgyhogy nem tudom mi ez a sok egyetértés a csövezés mellett. Kulturált ember nem viselkedik így nyilvános helyen. Társadalomban élünk, ami kötelez engem is és mást is. Tekintettel kell lenni a másikra. Kevesebb sérelem érne mindenkit, sokkal több boldogabb ember lenne. Ennek a megértésével vannak problémák.

2019. szept. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!