Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézik le az emberek a...

Miért nézik le az emberek a tiniket?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az emberek nagy része, azt feltételei, hogy azért mert valaki kamasz, neki nem lehet problémája? Ha egy 13 éves elkezd az érzéseimről beszélni, (Pl.: nyomasztja valami, szomorú, szerelmes), mindenki elkönyveli, hogy hülye és menjen homokozó, meg legozni. Miért ne lehetnének valakinek azért érzései, mert kamasz? Miért ne tudna szerelmes lenni, egy 14 éves, és miért ne nyomasztana valami egy tinit?

Aztán az emberek csodálkoznak, hogy miután degradáltak egy teljes korosztályt, hogy miért van olyan sok tini, aki szeretethiányos, önbilzalom hiányos, stb., amikor az ő problémáikat az emberek nagy része semmibe veszi.



2019. aug. 3. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem nézik le, hanem csak még nem tartják őket eléggé érettnek és nincs annyi élettapasztalatuk, mint egy felnőttnek, aki már világosan látja egy-egy ügy végkimenetelét, míg egy szerelmes tini még nem mindig....
2019. aug. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az embereknek csak a saját problémájuk igazi, a másik emberé semmiség. Ez nem csak tinikorodban lesz így.

De amúgy azt érzi az ember, hogy folyamatosan egyre durvább dolgok történnek vele és visszagondolva a saját tinikori problémája is semmiségnek tűnik.

Pl nagyon depis voltam, hogy minden fiú csak barátnak akart, de nem volt soha pasim. És irtóra szenvedtem ettől, de azóta eltemettem a fél családomat, miután végignéztem a haldoklásukat, feküdtem le úgy éjjel barátoknál, hogy nem tudtam másnap hol alszom majd, meg ilyenek. Megrágott és kiköpött az élet és nevetnem kell, ha eszembe jut, hogy öngyilkossági fontolgattam, csak mert nem tetszettem a fiúknak.

Nem haragudhatsz azért, mert mindenki a saját problémáink át látja csak a tiédet.

2019. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

Mert egy 13 éves jobban kiheveri a kapcsolatokat. Ezek csak felületes tini rinyák, hogy szakított velem a pasim.


Igen, szomorú miatta, de nem dől be a világ. Mivel nem laktak együtt egy percet se, nem tartott évtizedeken át, nem éltek át olyan problémákat, amik összekovácsolják vagy szétszakítják őket, nincsenek közös gyerekek akikkel közösen nyűglődtek és nevettek, ezért nem lehet egy tini kapcsolatot összehasonlítani egy felnőtt kapcsolati bajaival. De majd idősebb leszel és megtudod. Már ha te is 13 vagy.

2019. aug. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De egy kamasz szerelme élete első szerelme és neki Pl lehet hogy ez élete első komolyabb érzései valaki iránt, ami már nem csak barátság. Pont erről beszélek utolsó, te is simán csak semmiségnek nevezted. Mert lehet hogy neked ez semmisség, de neki ez tényleg fáj és mivel egy kamasznak nincs annyi élettapasztalata, te pedig semmibe veszed azt, ami neki komoly dolog.
2019. aug. 3. 18:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, itt nagyjából arról van szó, mint a fizikai sérüléseknél is. Egy másfél éves gyermek lehorzsolja térdét, torkaszakadtából üvölt. Egy felnőttnek leviszi a körfűrész az ujját, mond valami csúnyát és besétál a balesetire...

Ahogy idősödünk, úgy leszünk egyre immunisabbak a testi és lelki fájdalmakra. Arra meg már nem igazán emlékszünk, hogy milyen volt amikor másfél évesen lehorzsoltuk a térdünket, vagy amikor életünk első szerelme véget ért...

Amúgy én személy szerint azért nem kedvelem a tiniket, mert épp csak bepillantottak a világba, még szinte semmit nem tapasztaltak, de már szilárd véleményük van mindenről, mintha valami abszolút tudás birtokában lennének... Egyébként sokan ezért nem akarnak foglalkozni ennek a korosztálynak a problémáival, mert a jó tanácsot már nem képesek megfogadni, ők jobban tudják, aztán meg akkor jönnek amikor rinya van...

2019. aug. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
Tapasztalatból mondom neked, h senki nem nézi le a tiniket, csak tudod mi a baj? A tinik felnőttnek képzelik magukat. Vannak gondjaik nyilván, nekem is voltak emlékszem, úgy éreztem a világ súlyát cipelem ( mostmár ezen jókat mosolygok), szenvedélyesen éltem meg mindent, a szerelem... furi így visszagondolni. Egy tiniben tombolnak az érzések, azt hiszik h ők már mindent megéltek, van tapasztalatuk stb, de a valóság az h közel sem járnak... ezt majd te is akkor látod be amikor már felnőttél. Akkor visszagondolva ezekre a nagy problémákra, nevetned kell, mert amikkel most szembenézel eszedbe sem jutna. Ez nem lenézés, ez tény. Majd megtapasztalod.
2019. aug. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem emlékeznek rá, hogy esetlegesen őket is szivatták volna pl az iskolában. Elhalványultak nekik ezek az emlékeik, valakiben meg pl egész egyszerűen nem alakult ki az empátia sajnos. Az emberek ők ilyenek, plusz saját problémáik vannak szem előtt, mindig azt érzik a legnagyobbnak, néha egoisták is, hogy az ő problémájuk a legnagyobb, és mindenki másnak a problémája csak eltörpül emellett; az övék mellett. Ne támassz elvárásokat az emberekkel szemben, és akkor nem tudsz csalódni, és máris leveszel a saját válladról némi terhet. Tehát, hogy "az emberek ilyenek". Persze normális, ha valami durva dolgon kiakadsz, ami neked mondjuk alap lenne, de a másik meg csak simán "átgázol rajta"; de alapvetően ne legyenek elvárásaid. Meg például nem veszi figyelembe, hogy neked pl a tanárok a főnököd, lehet, hogy neki pl rosszarc a főnöke egyébként ,és akkor nemtom. Valahogy nem rakja össze a kettőt. Valahol talán ebbe EQ meg IQ is beletartozik. Eq az érzelmi intelligencia; Iq meg ilyen logikai cuccos. Hogy lehet, hogy pl valamelyikben nem olyan fejlett; amiről meg pl nem feltétlenül tehet. Meg pl őt is ilyen nemtom jó szó-e, "ridegen" nevelték pl sajnos, meg pl közömbösre esetleg mások iránt, vagy nemtom. Lehet, hogy ezt látta maga előtt a szülőktől, vagy nem tudom már.
2019. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

*Ja meg még ő tol mindent a s3gge alá, mert nem tudja még eltartani magát; és akkor így ezért alárendeltjének, beosztottjának nézi a gyereket; vagy valami.

De pedig nem következik logikusan, hogy előbb született; vagy belőle bújt ki, hogy akkor ő most többet érne;mert miez már. Természetesen nem ér többet a másik embernél azért, mert előbb született.

2019. aug. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Nekem kicsit furcsa ahogyan a mai fiatalok viszonyulnak a dolgokhoz. Illetve az is, hogy 10 évesen már hűde nagymenőnek érzi magát, pakolja a képeket instagramra, de helyesen írni nem tud. Olyan posztok alatt osztják az észt amihez távolról se lehetne még közük. Legalábbis szerintem sok ember 10 évesen nem ezzel volt elfoglalva régen. Az érzéseiket pedig nem nézem le. Viszont nekem kicsit furcsa, hogy 14 évesen valaki olyan fiúval jár aki 4-5 évvel idősebb mint ő. Mert szerintem nem gond egy kapcsolatban a korkülönbség, de jobb kicsit idősebb korban mint fiatalon. Egyébként meg, ha valaki a korához képest éretten viselkedik(nem úgy értem, higy 20 évesnek néz ki 13 évesen) hanem agyilag, akkor az emberek se fogják elküldeni homokozni. Ha pedig értelmetlen és idióta illetve elképesztően gyerekes dolgokkal jön az embernek, igen én is elküldeném "homokozózni". De nem azt mondom, hogy le kell nézni az érzéseiket.
2019. aug. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!