Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek az életemmel?...

Mihez kezdjek az életemmel? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, 19 éves, és most vagyok kb abban a korban ahol még bármi lehetek... Most fogok érettségizni és elég nagy a nyomás, tanuljak tovább? De merre? Mi legyek?

Nem tudom mi érdekel, nem tudom mit tudnék csinálni életem hátralevő részében... Ez azért egy nagyon komoly döntés és nem akarok rosszul dönteni.


Igaziból mindig is saját céget, vállalkozást szerettem volna csinálni, ez az egyetlen úgymond álmom, hogy valamibe kezdjek bele és próbáljam meg. Így is dolgozom már vagy 3 éve, van megtakarítás meg minden, igaziból voltam ilyen "konferencia" (??) ilyen megbeszélés hogy is működik ez a dolog, hogyan lehetünk sikeresek, hogyan alapítsunk vállalkozást stb. És itt keltette fel az érdeklődésemet és itt jött az ötlet, hogy én ezt akarom! Azt mondták a legfontosabb egy pénzügyi alap, a másik pedig egy jó ötlet. Csak az egyetemet nem tudom, hogy ilyenkor megérné-e? Mert ugye csak tapasztalat miatt érné meg, mert ha én leszek az alapító nem fog számítani úgy mond, hogy diplomás vagyok vagy se... Nem kell állásinterjúra menni stb. Viszont ha ez nem jönne össze egy biztos pont mert lesz egy papírom és elhelyezkedhetek... Szóval gondolom azzal nem veszítek, hogy ha tovább tanulok... De az irány még most sincs meg, mint ahogy az a jó ötlet se amire alapozni lehetne egy céget. Sokan azt mondják nem is kell valami újat feltalálni, azt kell csinálni ami működik, kisebb kockázat stb.


De lehet kicsit eltértünk a lényegtől. Nem tudom mi érdekel, ez nagyon nagy bajom. Nincsenek nagyon hobbijaim, barátaim, nem sportolok így elég uncsi vagyok... De igaziból nyitott vagyok mindenre és csak azért nem tudom mert sok mindent nem próbáltam még. Nekem sajnos nem volt meg ez a mindig is tudntam mi akarok lenni, vagy amikor azt akarom csinálni amit a szüleim, nincs családi vállalkozásunk sem amit tovább vihetnék és azt kéne csinálnom... Semmi... Konkrétan bármerre mehetnék és ez a tény megrémít és félek nem fogom kitalálni fél év alatt... Mert ugye nem sok van már hátra míg le kell adni pontosan hova szeretnék jelentkezni...

Lehet elég kusza az egész és nem tudtok segíteni de azért már azt is köszönöm, hogy végigolvastad és még jobban ha hozzá is szólsz a témához! Köszönöm!



2019. aug. 3. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Én se tudtam mit akarok 19 évesen.. most se tudom igazából de legszivesebben vállalkozó lennék én is. Egyetemre nem mentem mert én egyszerre akartam sok pénzt keresni. Nem sikerült. 1 évig kerestem 130 ezret... most 23 évesen 2000 eurót, de ehhez egy hianyszakmat kellett kitanulnom.
2019. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű azért nem találod a helyed a világban. Mert kitűnsz a tömegből, eltérsz az átlagtól. Ezért olyan ötleteid, céljaid vannak, amiknek idáig nem volt, vagy alig ismertek a hagyományai.

Egy merőben új dolgot kell alkotnod, amit az átlag ember hülyeségnek, lejárt, esélytelen dolognak tart. Ez azért van, mert vagy nem érdekelte a dolog őket, vagy úgy tartják, aki elkezdte az belebukott, vagy irigységből próbálnak lehúzni téged a saját szintjükre.

Egy a lényeg bízz a saját megérzésedben, álmaidban és ne azzal foglalkozz, hogy mit láttat veled a világ. Próbálj a valóságra koncentrálni, vagyis a mélyen lévő dolgokra koncentrálj, s ne vessz el a felszínes dolgokon.

2019. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szia! Én még fiatal vagyok ehhez, de azért leírom amit gondolok. Nekünk saját cégünk van (igazából apának) és rengeteg adót kellett és kell is évente fizetni, így szerintem egy biztos alap szuperül jönne, ha belefogsz. Esetleg nincs olyan egyetem ahova betudnál járni és mellette elkezdj egy vállalkozást egyszerre? Ha van jó anyagi alapod kezdj el egy üzletet vagy személyszállítást esetleg. Kérdezősködj befektetőktől, hogy érdemes-e. Mint mondtam nem sokat tudok a felnőttek világáról, tudom nem segítettem semmit, de kötve hiszem a szüleid véleményét ki kéne kérd, hátha segít. :) Próbálkozz a médiával. 15/L
2019. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kiindulóalap.


Mindenképp csinálj valami olyan képzést, ami szakirányú a vállalkozási álmaidat tekintve. Illetve dolgozz a területen pár évet, láss bele a dolgok menetébe!

2019. aug. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Milyen hiányszakmát tanultál ki? És honnan érdeklődtél mire van szükség? Hogy miben van most a lehetőség és esetlegesen a jövő? Én informatikát tanulok még itt középsuliban és elvileg ez egy jó szak és nagy jövője van de igaziból a sulink úgy fogalmazza meg ezt, hogy "mindenből tanítanak egy kicsit, megízlelhetjük milyen az adott szakma és ha tetszik OKJn teljesen elsajátíthatjuk" aféle betekintés tetszik-e, csinálnánk-e munka szinten. Nos nem tudom, OKJn is gondolkozom ha az egyetem nem jön össze, esetlegesen az OKJ után újrajelentkezek az még B terv de igaziból ennyi a tervem a jövőre... És mint mondtam az egyetemet sem tudom még mit és hova...

Nem vagyok én ebben olyan biztos de lehet... Igaziból MA már az a normális és elvárt, hogy egyetemre mész, azért mert én is ezt tervezem és akarok is valaki lenni nem csak egy hangya a gépezetben nem hiszem annyira egyedi/különleges lennék, max ha ezt mind megvalósítom, akkor aláírom igen. De amíg csak egy álom addig nem hinném :/

Hogy őszinte legyek, munka + érettségi + ugye ami most ballagással jön, táncpróba stb. még kezdjek is el egy vállalkozást? áú... Meg ezt nem lehet csak úgy elkezdeni... Jelenleg mint írtam erre nincs tervem, ötletem mit is szeretnék pontosan, vagyis mire alapul a cégem... Nem tudom, csak azt hogy akarok a közeljövőben. Nem tudom, az alapokat biztos el lehetne kezdeni és lehet jó is lenne de ez azért komplikált.

Nem tudom milyen szakirányú lesz sajnos :/ Dolgozni viszont dolgoztam több különböző helyen szóval aféle vezetési, manager feladatokban jártas vagyok. Bár alkalmazottként dolgoztam de betekintést nyertem mit is csinálnak a felsőbb emberek.

2019. aug. 3. 19:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es, nagyon igazad van, maximálisan egyetértek.
2019. aug. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én pont az ellenkezője vagyok neked. Mindig tudtam hogy válalkozó akarok lenni. Emiatt megyek gazdálkodási és menedzsment szakra itt megtanulom az alapokat. De itt is duális képzésben hogy mire kijövök az egyetemről legyen munka tapasztalatom. Majd elvégzek egy mestert (MBA) ez a képzés szerintem megérné ha multiknál szeretnék elhelyezni.

Vagy mikor már elég tapasztalatom lett es jelentős tőkém, akkor neki vágnák a saját cégemnek. Van pár ötletem. Én egy vidéki nagy városban lakok. És nincs bio juice bár mondjuk még Debrecenbe sem láttam. Ez szerintem működne. Másik meg az építő ipar(mivel ilyen suliba járok jelenleg) van tapasztalatom na meg egy kis csaladi valalkozas is van belőle és sok munka van viszont a jó szakmunkás itt a probléma. Turizmussal való foglalkozás meg nem éri meg túl sok van már.

Azért remélem segítettem valamit azzal hogy leírtam én hogy csinálom de ne lopd el a bio juice ötletem:D

2019. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

dolgozz, olvass, tanulj, ismerkedj meg minél több féle dologgal. akár egy meglevő főállás mellett másodállásban is kipróbálhatod magad egy csomó féle területen, hogy mi jönne be neked jobban, milyen terület érdekel igazán.


a gazdasági tanulmányok mindenképp hasznosak, ha vállalkozással akarsz foglalkozni, de azért azzal érdemes vigyázni, hogy mostanában, mióta annyi féle könyvet és tréninget tartanak róla, nagyon népszerű lett a vállalkozói lét és mindenki szeretnne a sikeres vállalkozó imidzsében tetszelegni, de ettől még marhára nem való mindenkninek. ha úgy kezded, hogy vállalkozni akarsz, de fogalmad sincs, hogy mit, az már régen rossz. ez pont olyan, mint azok az írók (vagy épp bloggerek, vloggerek), akiknek minden vágya, hogy könyvet (blogot/vlogot) adjanak ki és ezzel befussanak, csak épp közben fogalmuk sincs, hogy miről írjanak, beszéljenek mert megosztásra váró gondolataik azok nincsenek hozzá.

a vállalkozónak (vagy épp bloggernek/vloggernek) lenni nem cél, hanem eszköz. vállalkozó úgy lesz valakiből, hogy meglátja az üzleti lehetőségeket maga körül a világban és tudja, hogyan lehet belőle üzletet csinálni, ezért létrehoz rá egy vállalkozást. a vállalkozó kihívást lát a leküzdendő akadályokban és nem kudarcot. ha valamilyen termék/szolgáltatás hiányzik az életéből, csinál rá egy céget, ami beszerzi, vagy megoldja nem csak neki, hanem másoknak is. na meg, ha nem működik jól az üzlet, akkor vagy megkeresi, hogy mi az, ami működőképessé tudja tenni, vagy gyorsan bezárja, hogy ne termeljen több veszteséget és megpróbálkozik valami más termékkel/szolgáltatással, amiben talán több a lehetőség, mint az előzőben. a sikeres vállalkozó sok féle dolgot kipróbál, amelyik működik, azt folytatja tovább. ugyanez a módszer sokat segíthet abban is, hogy megtaláld, hogy téged mi érdekel igazán - viszont attól, hogy valami neked tetszik, téged szórakoztat, még nem biztos, hogy másoknak is érdekes és fizetni is hajlandók érte. szóval egyáltalán nem biztos, hogy a megélhetésed is érdemes olyasmire alapozni, nem csak a hobbidat.

2020. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!