Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartsák sokan hülyeségne...

Miért tartsák sokan hülyeségnek a pszichológust, illetve szexuálpszichológust?

Figyelt kérdés

2019. aug. 26. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Mert cikinek érzik segítséget kérni.
2019. aug. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért tartják sokan hülyességnek mert azt hiszik hogy a problémáikat majd egy pszichológus fogja megoldani és tőlük várják a megoldást. Aztán közben csodálkoznak hogy nem segített semmit. A pszichológus nem is ebben segít és nem fogja helyetted megoldani a problémákat. Az csak rávezet a problémáidra. Neked kell megoldani.
2019. aug. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Bár hülyeségnek nem tartom, de követendőnek sem. Ennek hosszú a története sokáig nem ismerték el tudományágként, a skrizofének, epileszások (bár ez nem mentális betegség) hálásak lehetnek, mert anno az egyház ketrecbe zárta őket és bottal próbálták kiverni az ördögöt belőlük, szóval az nem állítható , hogy hülyeség, de vannak visszaélések, mert a lélektan tudása hatalom.
2019. aug. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ördögi megszállás nem feltétlenül skizofrénia. Lehet multiplex személyiségzavar is. Ami nem egyenlő a skizofréniával. Ezt fontos tudni.
2019. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországonm alapvetően nem szokás felismerni, elismerni, tudomásul venni a mentális betegségeket. Bezzeg ha fizikai sérülésről, fizikai fájdalomról van szüó, akkor versenyt nyögnek, hogy kinek a rosszabb.
2019. aug. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy viszolyognak a gyógyszerektől is, holott annak az a dolga, hogy helyrebillentse az agyad működését (vegyi szinten). Anélkül, hogy hasznavehetetlenné tenne. Ha így van, a gyógyszer adagolása rosszul van beállítva és ezt jelezni kell az orvosnak. Vagy ha szerinte az úgy jó, másik orvos kell.

Szedtem életem során többször is gyógyszert, sose voltam tőle kába, talán csak az első két nap egy kicsit. Viszont nagyban segített, hogy tisztán tudjak gondolkodni és megoldani a gondjaim anélkül, hogy súlyos érzelmi válságot élnék meg minden percben, ha a gondjaimra gondolok.

Ahogy írták előttem: se az orvostól se a gyógyszertől nem lehet várni a megoldást. Mindkettő abban segít, hogy magunk meg tudjuk oldani, lehetőleg minél stabilabb mentális állapotban.

2019. aug. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!