Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől gyuladt ki? És miért...

Mitől gyuladt ki? És miért nem tudják eloltani az amazonasz tüzet?

Figyelt kérdés

Nem rosszbol dee amúgy sokk sok ember segít hogy az égbe éghett még az a erdő?

Ez csak nekem fura hogy napok óta ég?

A tüzet kell körbe locsolni vizzel és nem terjed tovább!

Amúgy mitől gyuladt ki?



2019. aug. 27. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Na, ezeknek a tüzeknek az oka lehet természetes, mint például a szárazság, villám stb. De a mostanit feltehetően, haszonszerzési célzattal végzett, irányított erdőtisztításból fakadó tűz okozta, amit nem tudtak kézben tartani. Rohadt nagy terület ég folyamatosan, ez nem olyan, hogy körbelocsoljuk azt’ jóvan’....
2019. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mondják h fentről nem ér semmit mer elpátolog a víz míg leér! Akkor miért nem fog össze pl többszáz tűzoltó és locsolják vagy mittudom én!
2019. aug. 27. 23:19
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Mert szerinted a tuzoltok malmoznak a tuz korul vagy mi jatszodik le ilyenkor a buksidban?:DD
2019. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De ha videót nézel ahol ég, van fent neten ehy csomó így egy csikban ég végig!

Végig lehetne locsolni szerintem oldalról.... mindegy

2019. aug. 27. 23:26
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Hát akkor menj és locsold, ha ennyire jól tudod.
2019. aug. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Tudod te mekkora terület ég? És hogy mennyi ember kell ehhez? Mennyi víz? És azt esetleg tudtad, hogy a tűz nem úgy csinál, hogy elkezd égni egy helyen és ott marad, hanem terjed? Ja meg hát gondolom az egyértelmű, hogy elég veszélyes az a terep, különösen most.

De milyen hülyék, hogy nem jutott eszükbe körbelocsolni, nahát. Hívd fel Brazíliát, hogy tudjanak arról, hogy szarul csinálják!

2019. aug. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Menj, pisáld körül! Okostóbiás.
2019. aug. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Hogy viszel oda több ezer liter vizet, Okoska? Kihúzod a 10 méteres kerti slagot? Gondolkodjál már, mielőtt hülyeségeket írsz.
2019. aug. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
9%

Az tisztán látszik, hogy a kérdező a legkevésbé idióta; a válaszadók viszik a pálmát!

Jogos a kérdés: hogyan, mitől gyullad ki egy esőerdő?

Aki járt már a trópusokon, az tudja, hogy egy esőerdő az mindenhol folyton csöpög a víztől; hogy szinte lehetetlen tüzet rakni; hogy ha mégis sikerül, akkor 5 órán belül úgyis iszonyúan szakadni fog...

Én sem értem, valakik szorgosan és mesterségesen táplálják azt a tüzet...

2019. aug. 28. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

A “jogos” kérdést már az első válaszomban (lsd.#1 komment) megválaszoltam. Aki tanult földrajzot az ismeri az éghajlatokat és azok sajátosságait, ugyanis a trópusi éghajlatnál is vannak száraz időszakok, amik szintén a tűznek kedveznek és bizony, elő is szokott fordulni. Hosszú idő után most esett ott az eső, aminek örültek is nagyon.

Ha inkább olvasnál úgy nagy általánosságban is a klímaváltozásról, akkor azt is tudnád kedves utolsó, hogy az utóbbi években egyre több az aszály az Amazonas területén és párolog a víz a talajból az egyre fokozódó hőhullámok miatt, ami nem 30 fokot jelent. Ezért nincs már akkora páratartalom és ezért nem szükséges, hogy tovább táplálják a tüzet. Ember okozta, de ezt is leírtam, ahogy azt is, hogy miért.

Szóval mielőtt minősíted a válaszolókat, olvasgass egy kicsit :)

2019. aug. 28. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!