Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent a "Mindent IS"...

Mit jelent a "Mindent IS" kifejezés?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre gyakrabban látom, olvasom, így ahogy fent leírtam, az "IS"-t kiemelve nagybetűvel.
2019. szept. 4. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Divatszó lett, egyfajta fokozásként értelmezhető. Nemcsak hogy mindenhez ért az illető, de "mindenhez is", mintha az egy még tágabb kört akarna reprezentálni, hogy van a 'minden', és minden más ami azon túl lehet (persze ellentmondás, mert a mindenben minden benne van, ettől is van a szónak irritáló érzete, ha hallod).
2019. szept. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Mindent IS jelent. A Chuck Norris mémekből származik. Chuck Norris ugye nem csak mindenhez ért, de mindenhez IS ért. Innwn ered, amúgy csak vicc, vagy a nagyképű embereknél egyfajta vérszívás. IS.
2019. szept. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Ezt én sem tudtam eddig. Pedig sokan mondjàk, utána meg nevetnek rajta. Én meg csak néztem hülyèn. Úgyhogy én is köszi a magyarázatokat :)
2019. szept. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Én székelyekkel ismerem.

- Mindent megittál, fiam?

- Mindent is, édesapám.

2019. szept. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem hiszem el, hogy van, akinek nem esik le, hogy ez egy poén (és pont attól lesz az, hogy ellentmond önmagának).
2019. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

De honnan ered? Ki találta ki? Miért nem 2010-ben kezdtek "Mindent Is"-ezni.

Vagy miért nem mondjuk 2005-ben?

Biztos van valami Tv sorozat vagy valami reality show amiben elkezdték nyomatnai, utána meg ezt szajkózza mindenki. Erre mondják, hogy egy bolond százat csinál. Szóval engem is érdekelne honnan ered. Én 2020 Szeptember körül hallottam először tanfolyamon. Feltűnő volt hogy 2-3 ember elég sokat használja ezt a két szót így együtt. De akkor egyelőre ez még rejtély marad honnan ered.....

2021. máj. 13. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a "nem a legélesebb kés a fiókban" is ilyen, egy-két évvel ezelőttig nem hallottam senkinek a szájából soha, azóta viszont állandóan.
2021. máj. 13. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
38%

A sok ídióta kreálmánya, olyanoké akik nem látnak távolabb a fa*bukon, mi több, gyakorlatilag ott élik kitalált életüket. Ezek az emberek még a síron túl IS követni fogják egymást. Ők a marionettbábuk és sajnos Ők képviselik a társadalom legnagyobb részét. Őket meg valahol fentebbről követi egy nagyobb hatalom, akik így mindent IS megtudnak róluk akaratuk ellenére is. Nem is csoda, hogy mekkora orbitális felháborodást keltett, miután az Alma bejelentette, hogy lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy letilthassák a közösségi oldal követését.

Tehát: Akiktől ezt a "szót" hallod, róluk általában Mindenki mindent IS tud.

2021. máj. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a "mindent is" kvázi egyfajta analógiája a "semmit sem" -nek.
2021. máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
Mostanra rettenetesen elterjedt. Neten mar szinte az összes ismerősöm használja kommentekben, cseteleskor. Szörnyű hova tart a magyar nyelv. Irritáló.
2021. máj. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!