Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért spórolnak az emberek...

Miért spórolnak az emberek minden szükséges dolgon (inkább nem veszik meg ezeket), hogy aztán utazásokra költsék el a pénzt?

Figyelt kérdés
2019. szept. 22. 18:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
arra költenek amire akarnak, ha nem spórolnának, akkor sokan utazni sem tudnának
2019. szept. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Logikus.
2019. szept. 22. 18:54
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít szükségesnek? Ha megvan nélküle akkor az mégsem szükséges.


Másrészt az utazás élmény, hobbi, életstílus, kinek mi. Ráadásul a mai világban bárki utazhat viszonylag olcsón és szabadon.

2019. szept. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert az átlag ember nem keres havi szinten fél milliót, hogy mindenre csak úgy tudjon költeni, ha valamit szeretnének, azért spórolni kell, sajnos.
2019. szept. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Pl.télen vastagabb ruhát nem vesznek, majd csak februárban, mikor már akciósan hozzá lehetne jutni.
2019. szept. 22. 19:03
 6/15 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szükséges dolgon nem valószínű, hogy spórolnak, elvégre nyilván szükségük van rá. Ezen kívül meg mindenkinek egyéni döntés kérdése, mire költi a pénzét.

Az én véleményem az, hogy élményre költeni a pénzt sokkal jólesőbb érzés, én pl. boldogabb vagyok, ha eljutok valahová kirándulni, utazni, mintha rendszeresen veszek pár drágább cipőt vagy órát vagy táskát.

Ezen kívül szerintem a jellemfejlődésemhez, gondolkodásomhoz, világnézetemhez is többet hozzátesz egy utazás, mint az, hogy havonta fodrászhoz, meg manikűröshöz járjak és kéthetente vásároljak.

Nekem ezek fontosabbak, de mindenki magának dönti el, mit helyez előtérbe, és rossz döntés nem igazán van, amikor a saját pénzük elköltéséről van szó.

2019. szept. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A kérdésem kapcsán az merült fel, hogy tényleg a szükséges dolgokon spórolnak az emberek egy része, amik elengedhetetlenek a mai világban. Rossz, szakadt a kabát, elég a cipzárt csak kicserélni. Nehéz helyzet van ilyenkor, de nyáron ez másképp lesz...
2019. szept. 22. 19:10
 8/15 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én pl nem azért javíttatom meg a cipőm az új vásárlása helyett, mert a fogamhoz verem a garast, hogy valamikor két nappal tovább utazhassak, ha szükségem van valamire, megveszem, de a mértéktelen fogyasztást és vásárlást nem támogatom, így ha valami megjavítható, akkor inkább azt az utat választom.

Ettől függetlenül szerencsére utazni is tudok és új dolgokat venni is, ha szükségem van rájuk, de nem mindenki van olyan helyzetben mint én, és biztos van ezek közül olyan, akinek fontosabb az, hogy új élményeket szerezzen, mint az, hogy a legtrendibb kabát legyen rajta.

2019. szept. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Rossz állapotban lévő kabátról volt szó, ami már egy cserét érdemelne.
2019. szept. 22. 19:21
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

5-re:

Ezzel mi a gond? Felnőtt embernek úgyis van meleg ruhája, legföljebb már megérett a cserére. De ezek nem olyanok, hogy ma még tudom használni, holnap már nem. Kivárja a tél végét, megveszi akciósan, és ősztől újként használni kezdi. Mi ezzel a gond?

Az ő szemszögéből pazarlás idény elején venni.

Simán lehet, hogy már idény végén látja, hogy még egy telet nem bír ki az a ruha, tehát valójában előre vásárol.


De mondok még valamit: én sokszor vettem úgy cipőt, hogy a másik még használható volt, de már bizonytalan volt az állapota. Egy szandált vettem tavaly nyáron úgy, hogy ha a mostani lerobban, akkor aznap ki lesz dobva és az új csatasorba állhat. Nos, még a mostani nyarat is kibírta.

Ilyen logikával simán lehet akciósan vásárolni ruhákat: megveszed, mert tudod, hogy előbb-utóbb szükség lesz rá, de a használatával kivárod azt, amikor tényleg kell. Nekem pl. nem is spórolás miatt kell így csinálnom, hanem, hogy ne kelljen akkor szaladgálni, esetleg nem is kapok olyat, amilyet szeretnék.

2019. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!