Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sajnálod a szegényeket,...

Sajnálod a szegényeket, akiknek szinte ételre sincs pénzük, és állandóan éheznek?

Figyelt kérdés
2019. szept. 27. 11:36
1 2
 1/12 subrette ***** válasza:
74%
Sajnálom és sajnos Magyarországon könnyű szegénysorba csúszni. Ha van is munkád, átlagos fizetésből nehéz megélni.
2019. szept. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Igen, nagyon. Ha gazdag lennék szívesen segítenék, ahol csak tudnék. ;-)
2019. szept. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Magamat sajnàlom, mivel nekem sincs pénzem.
2019. szept. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Engem nem különösebben érdekelnek.

Nem veszem máa problémáját a nyakamba, van nekem is elég.

2019. szept. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

nem sajnálom őket


nem azt mondom, hogy örülök neki, hogy szegények így élnek és éheznek, de ettől még nem fogom sajnálni őket

azzal nincsenek előrébb, ha sajnálkozom


ha valaki segíteni akar rajtuk, akkor ne pénzt adjon nekik, hanem lehetőséget, hogy megdolgozzanak a pénzért

2019. szept. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

Csak jelzem a sok sjw-nek, hogy az értékelő kéz ikonok nem "tetszik", "nem tetszik"-re vannak, hanem a válasz hasznosságát hivatottak értékelni.

Kis segítséggel hátha megértitek Ti is.

2019. szept. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Akik valóban arra használnák a pénzt, amire szükséges lenne számukra, azokat sajnálom.
2019. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Láttam egy filmet. Istenről szólt és egy hajléktalanról. Azóta pedig teljesen másképp nézek a keresztény vallásra és az ott tanítottakra. Nem sajnálom,mivel nem vagyok több náluk. Sok ember csak a megélhetésért él és nem él igazából. Isten nem büntet,se nem jutalmaz. Amit te akarsz azok csupán vágyak. Semmi több. Pedig a szeretetben nincsen sem anyagi dolgok,sem semmi más. Nem külső dolgoktól kell várni a szeretetet. A legtöbb ember félre értelmezte az életet. A boldogság sem külső körülményektől függ. Csak azok sajnálják a szegényeket akik azt hiszik hogy többek annál,akiknek nincsen megélhetésük. Ez nem igaz. Nem alsóbbrendűek vagy kevesebbek, hanem mindd egyek vagyunk. Én egyáltalán nem sajnálom őket. Ők is pont ugyanolyan emberek. És talán ha másképp látnák az életet akkor nem fognák fel szenvedésként. Most attól én több vagyok mert van egy lakás,van pénz,van mit enni? Nem. Amikor semmid sincs akkor mutatkozik meg az igazi éned. Addig csak az egód fog vezérelni. Istent nem érdekli a világbeli siker vagy a megélhetés csak a szeretet. Ami természetesen belülről jön.
2019. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor egy BKV automatából vettem bérletet, és szóba elegyedtem az ott álló BKK dolgozóval (akik ott állnak segíteni)


Hajléktalan volt, de a BKK alkalmazta, szállást biztosított, segített talpra állni.

2019. szept. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szegény családba születtem, igaz annyira nem voltunk szegények, hogy állandóan éhezzünk, de előfordult, hogy csak kenyér volt otthon, szóval csak vajas kenyeret tudtam enni. Illetve sokszor volt, hogy segítségre, támogatásra szorultunk.


Most jól fizető munkahelyem van, de sosem felejtem el, hogy honnan jöttem. Mivel nagyjából átéltem, ezért tudom, hogy milyen ez az élet, de nem ismerem ezeket az embereket, ez pedig önmagában kevés, hogy bármit is érezzek velük kapcsolatban.

2019. szept. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!