Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetem mellett hol, hogyan...

Egyetem mellett hol, hogyan érdemes diákmunkát keresni? Milyen alternatív lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Most kezdtem meg a második évemet az egyetemen (BTK) és ismételten úgy alakult az órarendem, hogy hétfőtől péntekig vannak az óráim, így nincsen egy szabad napom sem. A napjaim is elég változatosan néznek ki, tehát nincsen benne semmi rendszeresség és össze-vissza vannak óráim mindenféle időpontokban. Ugyanakkor nagyon kevés tárgyam van ebben a félévben és rendesen tanulok, de még így is csomó szabadidőm van, amivel nem tudok mit kezdeni. Szeretnék valami értelmes dolgot csinálni, közösségben lenni és akár még egy kis pénzt is keresni. Viszont nem nagyon találok ennek megfelelő lehetőségeket...

Nekem nem a pénzkeresés az elsődleges célom, így nem is ez a legfőbb szempont. Emiatt nem mennék el dolgozni pl. éjszakai vagy túlságosan megterhelő munkakörbe vagy olyan helyre, ahol egymagam dolgozgatok, illetve nem is alkalmi munkalehetőségeket szeretnék elsősorban. Az már csak hab lenne a tortán, ha esetleg találnék valamilyen irodai munkát vagy bármit, ami picit is kapcsolódik a szakomhoz, viszont ennek a lehetősége nagyjából nulla. Azt vettem észre, hogy irodai munkáknál a "rugalmas munkaidő" inkább azt jelenti, hogy csak 2-3 nap kell bejárni, amivel én nem vagyok kisegítve. Illetve a neten találtam pár gyakorlati lehetőséget is, de mind azzal jár, hogy legalább heti/havi x alkalommal fel kellene utaznom Budapestre, amit szintén nem tudok megtenni. Úgyhogy nem tudom, hogy mit vagy hol kellene keresnem... Gondoltam arra is, hogy esetleg korrepetálhatnék angolból, de ezzel nem lenne megoldva az, hogy közösségben legyek és rajtam kívül még rengetegen hirdetik magukat, van kismillió nyelviskola, az egyetemen még ingyenes nyelvtanfolyamok is vannak, szóval nem is lenne nagy biznisz.

Nektek van bármilyen ötletetek?


2019. szept. 29. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen szak?
2019. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
anglisztika
2019. szept. 29. 15:56
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Akkor McDonald's mondjuk.
2019. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
85%
Ilyen órarend mellett az éjszakás műszak lenne a legjobb. De ha nincs létszükséged a pénzre, akkor inkább nyáron vállalj munkát. Én 6 évig éjszakáztam, nem volt jó buli. Vagy ha van olyan napod amikor kijön a nappali műszak, menj váltva, hol délelőtt, hol délután. A rugalmas munkaidős helyek is olyanok, hogy egyben kell napi 4-6 órát ledolgozni és meg van szabva hogy heti hány órát kell dolgoznod, legtöbbször telefonos értékesítés. Szóval amit írtál, hogy közösség meg értelmes időtöltés, na ezek a legtöbb diákmelónál pont nincsenek meg. A legtöbb gyár vagy cuccok telefonos tukmálása minimál órabérért, amit a diákok többsége azért csinál, mert kell neki a pénz. Legalábbis a diákszövetkezetek ilyeneket kínálnak. Szerintem ha amúgy eltartanak, és tényleg nem halsz éhen enélkül, inkább tanulj valamit a szabadidődben, akár egy szakmát vagy új hobbit, bármit.
2019. szept. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Arra gondoltál egyébként, hogy inkább olyan diplomát szerezz, aminek hasznát is fogod venni?
2019. szept. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is ilyen volt az órarendem nappalin (én nem anglisztikán voltam de BTK szintén). Az a bak, hogy ha legalább 1-2 teljes szabadnapod nincs, akkor esélytelen a dolog. Az egyetlen ami rugalmas, az a meki, kfc. Akkor dolgozol, amikor tudsz. KFC-ben voltam gimis koromban, nem volt annyira rossz, ha jó társaságot fogsz ki, élhető a dolog. Csak hatalmas fizetésre ne számíts. Más munkát sajnos nem tudsz végezni ilyen órarend mellett, nekem is volt olyan napom, hogy pl délben volt egy órám, amúgy egész nap szabad voltam.

Ezért (is) mentem át levelezőre, egyből kinyíltak a munkalehetőségek.

2019. szept. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, nagyjából ez a helyzet. A legtöbb helyen elvárják, hogy heti 2-3 nap alatt ledolgozzak minimum 20 órát a megadott munkaidőben, ami számomra lehetetlen az órarendem miatt. Ebben a félévben nagyon kevés órám van, viszont össze-vissza és mind katalógusos is (igen, tényleg mindegyik, az előadások is). Én eddig a mekitől és társaitól sem láttam még ennyire rugalmas állásokat, de utánanézek, köszi :)

Igazából azért szeretnék most dolgozni, mert tényleg nincsen jobb dolgom, nagyon sokat unatkozom is, tök magányosnak is érzem magam és ezek miatt ebben a félévben nem érzem magam olyan túlzottan jól. Bejárok az óráimra, elvégzem az egyetemi teendőket (elolvasom, megírom, megtanulom stb.), nyelvet tanulok, megcsinálom az otthoni teendőket (kitakarítok a koliban, csinálok kaját stb.), néha összefutok egy barátommal, de amúgy nagyon sokszor csak otthon ücsörgök és már nyűglődök. Egy darabig el tudom magamat foglalni, de már hiányzik a társaság is. Úgyhogy persze, nyáron könnyebb dolgozni hiszen ott nem kell összeegyeztetni az egyetemmel, viszont jó lenne, ha esetleg most is találnék valamilyen lehetőséget.

2019. szept. 29. 16:43
 8/9 Metionin ***** válasza:
Most jutott eszembe, nyelvszakosként nem tudsz az egyetemeden működő valamilyen külföldi diákokat segítő helyre menni? Pl. erasmus buddy program, esn önkéntes program, rotary, ilyesmik?
2019. szept. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az egyetemen működik erasmus buddy network, illetve szimpla mentorhálózat, újság, ilyen-olyan diákszervezet... Viszont eddig azt vettem észre, hogy nagyjából ugyanazok az emberek forognak ezekben, tehát az egyikből mennek át a másikba vagy pozíciókat, feladatokat cserélnek. Én jelentkeztem magyar, illetve külföldi mentornak és szakos képviselőnek is, de egyiket sem kaptam meg. Mindig kérnek önéletrajzot, referenciákat és nekem nincsen semmilyen ilyen jellegű tapasztalatom, hiszen még nem csináltam ilyet. Valamint engem nem is ismernek annyian, és a szavazós választásoknál ez is egy elég nagy hátrány.
2019. okt. 2. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!