Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Már megint átestünk a ló...

Már megint átestünk a ló másik oldalára?

Figyelt kérdés

A skótok új törvényi szabályozása szerint mostantól egy pofon is büntetendő, amit a szülő dühében leken a gyerekének. Merthogy gyermekbántalmazás. A szexuális abúzus elleni hőzöngés világszerte olyan torzzá lett, hogy az elképesztő.


Ezzel csak azt érjük el, hogy a valódi bántalmazottak elvesznek a sok piszlicsáré és fölöslegesen felfújt ügyek között. Minden szúnyogcsípésért hőzöngünk, miközben a Gonosz már felfalta a valódi áldozatokat?


Kíváncsi vagyok a véleményekre.



2019. okt. 5. 09:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nananana. A tanároknál is ezt vezették be,most a szülőknél is? Lásd mi lett a fiatalokból mert tűrni kell a tanárnak. Régen nem volt ilyen.
2019. okt. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez van,mit tudsz ellene tenni?

2 lehetőség van,el fogadod vagy tüntetést szervezel.

2019. okt. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem egészen. Rossz törvényeket nem kell sem elfogadni, sem betartani, azokat meg kell változtatni. Még tüntetés sem kell (főleg nem azonnal), lehet aláírást gyűjteni, újságcikkeket írni, vitanapokat tartani, és pro et contra meghallgatni mindkét fél (vagy minden egyéb) oldal véleményét. Meghallgatni szakemberek véleményét. Stb. És UTÁNA okosan meghozni egy törvényt, nem így.


Ezt jelentené elvileg a demokrácia. Skóciában is, meg itthon is.

2019. okt. 5. 09:19
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Hallottam róla nemrég. Van abban valami amit Sargon of Akkad (egy hírhedt brit politikai youtuber) mondott erről: az állam szemében a te gyereked egyre inkább nem a tiéd hanem az államé. Majd az állam megszabja hogy lehet és kell őt nevelni, mit lehet és kell oktatni neki stb. Az állam egyre inkább beleszól az emberek magánéletébe, főleg Skóciában ahol az ottani kormány nagyon SJW beállítottságú.

És én nem azt mondom hogy mindenképpen oké megütni egy gyereket hanem hogy ott kell lennie a levegőben a valós lehetőségnek hogy a gyerek bizony kaphat ha nagyon rossz és tudja is.

2019. okt. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Ha valaki lekever dühből egy pofont valakinek az mi más mint bántalmazás?
2019. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekkoromban ha szemtelenkedtünk, még a tesitanár is lekevert egy nyaklevest. És normális emberek lettünk.

Ha egy hülyegyerek direkt idegesít (tudnak ilyet csinálni és tisztában is vannak ezzel)bizony én nyakom fogom vágni. Aztán jelentsen fel ha akar. Az úgy nem fajin, hogy csak jogai vannak a gyerekeknek, de kötelességük az nincs. Pl a tisztelet a szülőknek, vagy egyéb felnőtteknek is jár(na).

2019. okt. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
hm. ha a melohelyeden lekever neked egy cigany egy pofont akkor rogton mesz feljelenteni, igaz? de ha a gyerek kap a tanartol vagy a szulotol az oke? csak mert en ugy tudom, h meg a boriben is a kemenyen buntetik azt aki egy gyereket bantott, mert o megvedeni se tudja magat. ha meg a tanar nem tud banni a gyerekkel akkor menjen mas palyara. tudod sok tanarnak megy a fegyelem tartasa fizikai retorzio nelkul is. a ciganyok szoktak fizikai retorzioval elerni amit akarnak, ne sullyedjunk odaig. bar neked mar keso
2019. okt. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Most úgy elképzeltem hogy milyen lehet egy tüntetés, ahol a hőzöngő tömeg azt akarja kitaposni a kormánytból, hogy ne legyen probléma ha néha néha elcsattan egy pofon a gyerek arcán.

Nem nagyon tartom számon a történelem tunteteseit, de hogy ez az egyik legostobább tüntetés lenne, az 100%.


És javítsátok ki, ha tévedek, de ha jól emlékszem valahol olvastam is, hogy az emberek akkor is ertetlenkedtek, amikor betiltották, hogy a tanár adhasson körmöst, vagy egyéb fizikai büntetéseket.


De nyugi, egy ilyen törvényt lehetetlen betartatni. Az ilyenek szinte mindig négy fal között történnek, a gyerekek meg akkor sem szoktak beszélni, ha az abúzus évekig tart, nem hogy az első pofon után.


Egyébként teljesen reális, hogy a szülő ne "ésszerű" pofonokkal nevelje a gyerekét. Csak a primitív patkányok folyamodnak ilyenekhez. Érdekes módon sohasem lettem felpofozva, hanem ha rossz voltam, vagy veszélybe sodortam magam, akkor pofon helyett anyámék leültek velem beszélni, aztán mégis valahogy normális tagja lettem a társadalomnak felnőtt koromra.


A törvény nem az utólagos büntetésre jó, hanem arra, hogy ha valaki hajlamos agresszióval megoldani egy kellemetlen helyzetet, az gondolja át kétszer is, hogy megéri-e ezzel a lusta módszerrel gyereket nevelni.

2019. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ha valaki dühből lekever BÁRKINEK egy pofont, és bocsánatot kér, akkor az nem bántalmazás. Szerintem nem.

Ha a gyerekem nem képes tudni, hogy hol a határ, és iszonyatos dühömben egyszer lekeverek neki egy nyaklevest, amiatt én érzem magam rohadtul, bocsánatot kérek tőle és a rendezem a dolgokat vele, akkor az nem bántalmazás és nem is lehetne az egy normálisan működő jogrendben.


A bántalmazás SOROZATOS csekeményt jelent: azt, hogy nem egy pofont kap valaki, nem kér érte elnézést, sem bocsánatot senki, bűntudatot sem érez, hanem ezt mindössze a "nevelés részének" tekinti.


Ezért írtam, hogy nagyon erősen átestünk a ló másik oldalára.


Mellesleg azért is írtam azt kulcsszóként, hogy álszentség, mert az igazi bántalmazók a négy fal között ezután is ugyanúgy lekenik a nyakvelest a nyereknek, naponta többször is, és ha meg mer szólalni, még erősebben elverik. (Velem ezt tették.) Tehát ezzel a stupid törvénnyel a skótok meg a hasonló államok azt érik el, hogy a valódi áldozatokra csak még erősebben rázárul az agresszor. És most már követhetetlenné is lesz.


Köszönöm a válaszokat.

2019. okt. 5. 13:31
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha oda megy hozzád valaki lekever egyet, de utána bocsánatot kér attól el van felejtve hogy meg ütött? Ez jogilag és szerintem morálisan is bántalmazásnak minősül. Főleg elitélendő ha ezt egy olyan személlyel vagy akár állattal teszed akivel nem egyenlőek az erő viszonyok.
2019. okt. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!