Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor szokták azt mondani,...

Mikor szokták azt mondani, hogy okos enged, szamár szenved?

Figyelt kérdés
2019. okt. 14. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

pl itt az oldalon feltesz valaki egy kérdést, hogy xy webshop megbízható-e. Na most ezer ponton látszik a webshopon hogy nem igazán tűnik megbízhatónak de a kérdező tovább erőlködik, hogy biztos-e, meg olyan válaszoljon aki rendelt már onnan stb...


na kb az ilyenre szoktam gondolni, hogy erre érdemes ráhagyni.

2019. okt. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokszor a gyerekek civakodásánál szokták ezt "bölcs tanácsként" felhozni, hogy hamarabb vége legyen a vitának.


"Add csak oda Győzőkének a dömpert, okos enged, szamár szenved!"


Amiből persze nem tanulnak semmit, Győzőke ott "szenved" a játékkal a homokozóban.


Helyesen arra használják, amit előttem mondtak: ha valaki nagyon makacsul kitart a saját álláspontja mellett, és meg sem hajlandó hallgatni mások véleményét hogy az miért jó, akkor jobb ráhagyni (azaz kábé nem is lehet mást csinálni) hogy maga tapasztalja meg.

2019. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlatban akkor, ha valaki nem akarja, hogy tovább vitatkozz. Szerencsére mióta felnőttem, nem hallottam, de egyébként igen, kb ezzel telt a gyerekkorom, hogy adjam oda a játékaim minden idiótának, vagy pl. tűrjem csendben hogy a padtársam izomból üt engem, és hasonlók, mert okos enged....

Utálom ezt a "bölcsességet".

2019. okt. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem is ezzel a baromsággal hülyítettek oviban meg isiben is, menjen az anyjába, aki kitalálta ezt a mondást. Majdnem akkora hülyeség, mint a "ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel". Aha, inkább "ha megdobnak kővel, dobd vissza kettővel".
2019. okt. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!