Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember, aki élt...

Van itt olyan ember, aki élt már kommunaszerű közösségben, vagy szeretne majd?

Figyelt kérdés

Akik már éltek: milyen tapasztalataitok vannak?


Akik szeretnének: nagyjából hogyan képzeltétek el?


Mostanában elkezdtünk erről beszélgetni egy barátommal, és kiderült, hogy ő is gondolt már arra, hogy egyszer kommunában éljen.


2019. okt. 16. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
És ez mit takar? Kommuna azt jelenti közösség.
2019. okt. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom önellátó közösség
2019. okt. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam rá, nagyon szerettem volna és még most is nagy álmom. DE! Nagyon nehéz téma, Magyarországon csak a Krisnások jutnak eszembe, az ő vallási nézeteikkel nem tudok azonosulni. Hippi kommunák többnyire nem hosszú életűek, mert egy kommunában való létezés kb. ugyanannyi munkával jár mint jelen társadalmunkban való normál létezés, maximum kisebbek az igények és igazságosabb a javak elosztása, bár ehhez minden egyes tagnak el kell jutni egy bizonyos bölcsességi szintre, amire megint csak semmi garancia. Számomra egy buddhista gondolkodáson alapuló kommuna az ideális gondolat, viszont ez már eleve hülyeség, mert a buddhisták vagy világi életet élnek vagy szerzetes közösségben élnek, amik adományokból vannak fenntartva így önellátónak semmiképp nem nevezhetjük, hiába ténykednek sokat, még a tibeti lámák is erősen függnek a közeli hentes bűnös életmódjától... Szóval ha kommunát szeretnék, azt már csak úgy tudom elképzelni mint ami fenntartja magát valami a társadalom számára hasznos tevékenységből, de nincs elszigetelődve. Mert mi van ha valaki megbetegszik? Nem biztos, hogy gyógynövényekkel és alternatív gyógymódokkal minden betegséget meg tudunk gyógyítani, akkor pedig nem árt ha van tb-nk.

Ha pedig egy olyan kommunában kell megtanulnod élni, ahol össze kell csiszolódni az embereknek az együttéléshez és fenn kell tartani magunkat, kötelességek vannak és még legálisan is szeretnénk létezni. Akkor adott az irány, itt és most elkezdesz önismeretet gyakorolni, ha esetleg lesz valami ebből a közösségből valaha, nem a nulláról indulsz, ha nem, akkor is könnyebben megtalálod a helyed a világban.

2019. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én tervezem, hogy egy ilyenben fogok élni.
2019. okt. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Példák:

Charles Manson család, izraeli kibucok.


Az a baj, hogy ezek a közösségek egy idő után mind elfajulnak. Akár egy keresztény közösség is. Nem működik ez a dolog.(valószínűleg az ember természetéből fakadóan)

2019. okt. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
3-as, igen, nyilván el kell jutni egy bölcsességi szintre, de hát nem is random emberekből lennének összeválogatva a tagok, hanem olyanokból, akik alkalmasnak tűnnek erre, és akik összeillenek. Én fokozatosan képzeltem el a kommuna létrejöttét: a leendő alapítótagok először baráti társaságként funkcionálnának, egyre több és több közös programmal, egy idő után néhány szabállyal, és csak pár hónap után költöznénk egybe. A teljes kivonulás szerintem se feltétlenül megvalósítható/megvalósítandó, egy közös vállalkozás viszont jó ötlet.
2019. okt. 16. 19:29
 7/7 A kérdező kommentje:
5-ös, hoztál pár példát, ahol elfajultak, és ebből arra következtettél, hogy mind elfajulnak. Ez érvelési hiba.
2019. okt. 16. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!