Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Adománygyűjtő láda személyre...

Adománygyűjtő láda személyre szabottan létezik?

Figyelt kérdés

Lenne egy láda, ami napelemmel akár ételt is tudna melegen tartani, vagy italt hűteni. Az adományozó beleteszi, a láda bezáródik és ad egy számkódot.


A számkódot pedig el lehet juttatni egy rászorulónak, hajléktalannak vagy bárkinek.


Ugyan ez ruhával, akármivel.


Ha van szemetesláda, akkor miért nincs adományozó láda?



2019. okt. 24. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Van adományozó láda, miért ne lenne?

A személyre szabhatóságot mondjuk nem értem, ha konkrétan Józsinak, a kisbolt előtti hajléktalannak szánod a cuccot, akkor miért nem adod oda neki?

2019. okt. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Most ezt így elképzelem hogy berakom a zsömlét, lekódolom, és oda megyek a padon ülő hajléktalanhoz, hogy itt a kód, ennyi erővel miért nem adnám oda neki direktbe? nem látom a dolog értelmét.
2019. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Zseni vagy:), jó ötlet. Így szerintem célzottabb lenne az adományozás.

Ha csak úgy odaadnám a padon ülőnek, nem biztos, hogy rendeltetésszerűen használná: vagy elhagyná, vagy becserélné másra...

2019. okt. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

És ha a dobozból szedi ki, akkor miért ne cserélhetné be, vagy hagyhatná el?

2019. okt. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

@20:06


Nem ezen van a hangsúly. Akkor célirányosan direktbe odaadod annak akinek te akarod. Mi a bánatos lóizé értelme van itt a doboznak?

2019. okt. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Melegen tartja az ételt, ami megmaradt és te már nem eszed meg.

Hidegen tart nyáron egy üdítőt, vizet, bármit. Ráadásul ha lenne egy azonosítód, hogy ki tette be, akkor a bizalmi jellege is megvan.


Pl. bankkártyával fizetsz 10Ft jelképes összeget, egyrészt igazolod, hogy ki tette be az ételt, másrészt hozzájárulsz a láda költségeihez.


Mondjuk lenne egy azonosítód, és ott lenne, hogy 301-szer adományozott. Ennek semmi jelentősége nincs, mert az emberek szívből adnak, de mivel mindenki verseng ebben a digitális világban azért, hogy ennyi like-ot kapjon, meg annyi megtekintést és amúgy gyűjtögetnek az emberek ösztönből, ezért nekik lehetne egyfajta önmotiváció, hogy tudja saját magáról, hogy ma is segítettem és növeltem az adományaim számát. Persze ez tűnhet önfényezésnek, de nem lenne ott direkt a neve senkinek, hanem csak egy azonosító.


(Ruha adománygyűjtő van, és amikor működik.)

2019. okt. 26. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!