Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire fordulhat elő, hogy...

Mennyire fordulhat elő, hogy valaki 19 éves legyen, amikor egyetemen a második évfolyamot kezdi?

Figyelt kérdés

Gondolom, nem igazán gyakori az ilyesmi. Vagy legfeljebb nem sokkal szeptember után, az évfolyam kezdése után fogja betölteni a 20-at.

Van itt, aki 19 évesen kezdte a 2. évfolyamot? Akkor már nagyon közel volt a húszhoz?



2019. nov. 23. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Èn 24 vagyok, egy szaktársam meg 30 és első évfolyamos.Na most mi lesz?:o
2019. nov. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
Attól függ hogy mikor van a születésnapja meg hogy mikor érettségizett. Én pl. 19 évesen érettségiztem, mert évvesztes voltam és emiatt az elsőt kezdtem abban az évben ősszel. Külhoni magyaroknál (nem emlékszem hogy Románia vagy Kárpátalja) 17 évesen már érettségiznek, ők pl. simán kezdhetik a másodévet 19 évesen.
2019. nov. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki ugyanabba az évbe született mint a többi csak szeptemberben októberben novemberben vagy decemberben született abban az esetben kezdi 19 évesen a másodévet. Nincs ebbe semmi fura.
2019. nov. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is most 20 vagyok, másodéves (jövő tavasszal leszek 21). Viszont kihagytam egy évet az érettségi után, tehát ha “időben” kezdtem volna akkor most harmadéves lennék, 19 évesen lettem volna másodéves.
2019. nov. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy Magyarországon ez mennyire gyakori, mennyire átlagos. Hiszen az érettségizők általában 18 évesek, így a 19 éves a második évfolyam elején kicsit fiatalnak tűnik.

Nyilván aki évvesztes, később kezdi, tehát még idősebb, akár 21 lehet a 2. évfolyam elejére. És nyilván lehet egyetemet kezdeni pl. 50 évesen is, de az más tészta.

Azért tettem fel a kérdést, mert nekem a 19 nem szokványos, túl fiatalnak tűnik. Ennél egy, két, sok évvel persze hogy lehet idősebb az ember, amikor másodév elején van, ez nem is kérdés.

2019. nov. 23. 20:16
 6/10 anonim ***** válasza:

En 17 évesen fogok érettségizni. Mivel nyáron van a szülinapom, éppen hogy be fogom tölteni a 19-et mire kezdem az egyetemet.

Az jó hogy hamarabb végzek, de nehézséget is okoz hogy fiatalabb vagyok. Ha egy évvel később kezdtem volna a sulit szerintem jobbaj teljesítenék.

2019. nov. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

*éppen be fogom tölteni a 19-et mire kezdem a 2. Évet az egyetemen

Elírtam bocsi

2019. nov. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Aki nem évvesztes, az 6 évesen kezdte az iskolát, 17 évesen a 12. osztályt, 18 évesen az első évet, 19 évesen a másodévet. Tehát ez mindenkire igaz lehet, aki nem évvesztes, igaz ez a mostani 19 éves korosztályban tényleg ritka.


Egyébként én is így vagyok, áprilisban születtem, szóval a másodév nagy részében 19 éves voltam.

2019. nov. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 19 éves vagyok, idén szeptemberben kezdtem a második évfolyamot egyetemen, és február végén leszek majd csak 20. Szerintem elég gyakori, csomó embert ismerek, aki ugyanígy tavasz környékén született, és ha nem ment 5 évfolyamos gimibe, meg nem maradt vissza oviban, vagy nem hagyott ki egy évet érettségi után, hanem egyből egyetemre ment, akkor mindenki így van.
2019. nov. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 26. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!