Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire jó ez a mai fiatalozás?

Mire jó ez a mai fiatalozás?

Figyelt kérdés

Egyszerűen borzalmas, ahogy az idősebb generáció leszólja a fiatalokat. Mire jó ez? Miért nem mutatnak példát akkor? Miért kell okoskodni? Abba nem

gondolnak bele, hogyha a fiatalok jelentős része ez miatt még inkább kimegy külföldre? S éppen ez miatt nem lesz majd nyugdíja az okoskodóknak? Mire jó ez az egész? Miért kell ennyire pesszimistán hozzáállni a fiatalokhoz? Miert nem lehet példát mutatni akkor nekik? 22/f


2019. dec. 8. 00:54
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Meg hogy mennyire dologtalanok. Én láttam 50 éveseket is kerülni a munkát, ment a pletyka a munka helyett, kamu táppénz, stb.
2019. dec. 8. 00:56
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Jaj, de sértődékenyek ezek a mai fiatalok! Mi nem vagyunk cukorból, bírtuk a kritikát.
2019. dec. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Mert azt hiszik hogy a mai fiataloknak ugyanolyannak kell lenni mint amilyenek ők voltak. Csak azt nem veszik észre hogy azóta már rengeteget változott a világ. De őket is bírálták az akkori divat miatt és mi is ezt fogjuk csinálni.
2019. dec. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
#3 A helyzet az, hogy a maifiatalozás már akkor ment, amikor még száz év alatt se változott a világ annyit, mint most öt év alatt. Öregek ilyenek, ez van, egyik füleden ki, a másikon be, a nagyon okoskodókat meg rendezd le egy "ok boomer"-rel.
2019. dec. 8. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Az ember mar csak ilyen. Mar a jo, oreg Seneca is ketezer eve errol panaszkodik.
2019. dec. 8. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

Azért van mert a nagy átlag életkortól függetlenül nagyon éretlen. Persze az idősebb korosztály mindig a fiatalabbak hibáit veszi észre szívesebben, hiszen nehéz szembenézni az igazsággal, hogy az ő generációjuk sem volt különb semmivel.

Főleg, hogy majdnem egész életében dédelgette az illúziót, hogy ez így normális. Aztán jött egy új generáció, amelyiket már könnyebb kritizálni, hiszen én magam nem tartozom bele. A fiatalok is ujjal mutogatnak az öregekre, nekik is könnyebb felfedezni a másik generációk hibáit mint a sajátjukat. Egyszerűen az ego ilyen, mindig másban keresi a hibát, másik személyben, másik népcsoportban, másik korosztályban...

2019. dec. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
4%
Nagyon egyszerű. Azért csinálják, mert gyűlölik őket.
2019. dec. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
#7 Ennyire nem szabad lesarkítani dolgokat. Ha úgy is van, annak komplex oka van. Ugyebár attól, hogy megnevezünk egy betegséget még nem ismerjük kialakulásának okait, lecsengésének módját, kezelését, megelőzésének lehetőségeit....
2019. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

45 éves vagyok, kb 0 éves koromtól kezdve hallgatom ezt a mai fiatalok dumát.

Örök téma.

Amúgy a "mai fiatalok" lényegesen másabbak úgy látom, mint régebben. Internetnek köszönhetően szinte mindenben képben vannak, bármiről lehet velük beszélgetni.

Régen ilyen nem volt, az valahogy zordabb világ volt.

2019. dec. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem csak irigység. A mai fiatalok sokkal lazábbnak tűnnek a kemény munkát nem igazán szeretik csinálni, így előbb utóbb a munkaadóknak is változtatniuk kell a hozzáállásukon ha dolgozókat akarnak.

Én szeretnék kb 10-12 évvel fiatalabb lenni. Sokkal másabb az életük.

2019. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!