Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol vannak a XIII. ker. -ben...

Hol vannak a XIII. ker. -ben olyan hajléktalanok, akiket szívesen megajándékoznátok? A belváros pereme is szóba jöhet, a nyugati pályaudvarhoz közel eső helyek.

Figyelt kérdés
Karácsony alkalmából szeretnék segíteni pár hajléktalanon, apróságokkal, hogy valami boldogság nekik is jusson az ünnepek alatt. Olyan embereknek szeretnék ajándékozni, akik (leginkább)megérdemlik, persze mindenkinek jár a boldogság, de egy olyan emberhez nem biztos hogy szívesen csatlakoznék egy negyed órára (hogy mondjuk beszélgessünk egy picit)aki egész nap riogatja a népet, és üvöltözik. Vannak ennél sokkal kulturáltabb hajléktalanok úgy gondolom.

2019. dec. 15. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
De akkor miert nem segitesz raszorulo gyerekeken? Ha ertened a pszichologiajat nem sajnalnad oly naivan a hajlektalanokat. De akkor ajanlom beszelgess veluk. Ismerd meg a pszichejuket. Es rajossz igazabol te vagy lesajnalva :D
2019. dec. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Fejtsd ki kérlek, miért vagy ennyire elutasító! Nem tudom körülnéztél-e az interneten ebben a témában, de igen is vannak tisztességes hajléktlanok, és én pont őket akarom megtalálni. Van amelyik egykor egyetemi tanár volt!!

Nem mellesleg nem sokára megyek le bátonyterenyére az ország legszegényebb (tisztességes) családjaihoz, mert rengeteg adommányt gyűjtünk össze a klubommal immár 3. éve. Én ezek mellett akarok olyan naív lenni aki szeretne örömet okozni annak aki megérdemli, és nem épp kisgyerek.

2019. dec. 15. 23:26
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Én ma láttam egyet az Árpád hídi aluljáróban, le volt húzva a gatyája, kilátszott a faxa, és két közteres állt mellette. Vagy aludt, vagy már nem is élt, amilyen színe volt. Valahogy nem az jutott eszembe, hogy jajj de megajándékoznám...
2019. dec. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

A kérdésedre nem tudok érdemben válaszolni, viszont erkölcsileg támogatlak benne, ha megengeded.

Nincs undoritóbb, mint ez afolyamatos és általánositó hajléktalan-lenézés, ami itt megy.

Pedig ugyanúgy vannak köztük jó és rossz, intelligens és ostoba, önpusztitó és sziplán peches emberek, mint azok között, akiknek van fedél a fejük fölött - Ja persze, valamikor nekik is volt, ők sem hajléktalannak születtek...

Néha az emberek mintha elfelejtenék, hogy ők nem külön állatfajt képeznek, mint a meztelencsiga és az éti csiga, hanem ugyanúgy emberek, mint a házban élő emberek.


És igen, valóban, hogy némelyikük taszitó és nyomasztó. De engem személy szerint az előző hozzászólók jobban taszitanak és jobban nyomaszt a hozzáállásuk...

2019. dec. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5%
Ez a baj, hogy adtok a hajlektalanoknak.. ezert azok, mert ti eltartsatok oket.. ne etesd az allatokat
2019. dec. 16. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

#4:

Ezt gondold át még egyszer, ha majd segítőkezet nyújtasz feléjük, de ők nem fogják meg, hanem beléd rúgnak egy nagyot. Nem kell itt a pátyolgatós duma.

2019. dec. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

* A 4-es válaszadó ne figyeljen ide, nem neki szól! *

Borzalmasak vagytok!! De tényleg, nem értem hogy fajult idáig néhány ember. Szégyen amit műveltek, és sikerült oár mondattal elrontani a kedvemet. Kiváncsi lennék, mi járna a fejetekben, amikor egyszer csak azon kapnátok magatokat, hogy az utcán kell aludnotok. A 4-es válaszadó tökéletesen leírta, a szerintem alapvető hozzáállást, miszerint ők is emberek, és van akit nem kellene ennyire ellöknie magától a civilizációnak. Van olyan ismerősöm, kicsi lyuk albérlezben laktak a belvárosban, óriási lakbérrel, és építettek maguknak hitelből egy hatalmas házat a külvárosban, mert lehet, hogy a hitelt életük végéig törlesztik, de így is töredéke az addigi lakbérüknek. Tisztességes emberek, inteligensek, dolgoznak, iskált végeztek, képzeljétek el, egyszer csak csődbemegy a melóhely, nem találnak újat, a bank meg viszi a házat, és családostul vannak az utcán. Akkor ők már nem emberek, hanem alja köpetek akik az utcán szomorítják a "tisztességes" polgárokat?

Nem!! Az alja, azok ti vagytok, akik ilyen kevés empátiával, és józan ésszel rendelkeznek. Nem tudom ki írta, mert a komment írása közben nem látom, de szerinted én odamennnék a félholt, faxakivan-emberhez? Eszednél vagy? Elfelejtetted, hogy mire irányult a kérdésem? Akkor kérlek olvasd el mégegyszer, mert én pont arra vagyok kiványcsi, hogy KI ÉRDEMLI MEG! Akit az egyetemről vágtak ki mert nem volt elég kreditje, és most hajléktalan, hol szenved? Ilyenekre vagyok kiváncsi bakker, és nem a ti defektes és undorító véleményetekre, mert a 4-esen kívűl eddig egy válasznak sem tudom hasznát venni. Emberségből 1-es, gratulálok!!!

2019. dec. 16. 12:09
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Válaszolók!


Azt gondoljátok, hogy a hajléktalanok a legnagyobb vesztesei a világnak, a koldusszegények, a nélkülözők és a nincstelenek.

Pedig ti nagyobb vesztesek, koldusszegényebbek,nélkülözőbbek és nincstelenebbek vagytok náluk. És még csak észre sem veszitek!


Te, pedig, aki azt irod, "ne etesd az állatot", azt hiszed, a hajléktalant fokozod le vele, pedig éppen magadat fosztod meg attól, hogy méltó legyél az ember névre.


Tényleg nem fogjátok fel, hogy mindannyian jelentéktelen, icipici porszemek vagyunk csak, és ugyanannak az Istennek a teremtményei vagyunk?


szomorú, szomorú, szomorú


Kérdező, veled csak egyetlen dologban nem értek egyet: szerintem ha megpróbálod megitélni, ki az, aki megérdemli, és ki az aki kevésbé a segitséget, akkor a pillanatnyi látszat által fogsz döntést hozni. Mer nem tudhatod, hogy ki honnan, és miért jutott abba az állapotba, amiben most találod. Lehet, hogy 10-szer nehezebb élete volt, lehet, hogy valójában 10-szer jobb ember, és lehet, hogy egyszerűen csak 10-szer gyengébb idegzetű a másiknál, akit a kellemesebb viselkedése miatt választasz. Ha jót akarsz tenni ismeretlenekkel, akkor szerintem bizd az Életre a döntést, hogy kit sodor az utadba, és ne akarj válogatni köztük.

2019. dec. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos létezik olyan, hogy koldus maffia vagy ha az nem is akkor az ital és a dohány nem segít.

Tartós élelmiszert vigyél és ne pénzt. Amúgy a legjobbakat, én nem arra járok sajnos, így nem tudom, de örülök hogy írtál.

2019. dec. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%
Azert manapsag, hogy csak az nem dolgozik, aki nem akad. 10000 meg 1 gyar can ahol lehet bekoltozessel lakni.
2019. dec. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!