Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A sötétségtől való félelem...

A sötétségtől való félelem megoldása?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy jó kategória e de nem találtam mást. 23 éves vagyok, és gyerek korom óta iszonyatosan félek a sötétben. Nem tudom az okát, horror filmet nem nézek mert végig sem merném nézni :D ez most így elég viccesen hangzik tudom, de van már egy kislányom is és egyszerűen nem múlik a félelem. A szobájában nem miatta van éjjeli lámpa hanem miattam, hog, ne félek ha át megyek, de hiába van még így is olyan gondolataim vannak ami nem normális. Az ajtó egész nap és egész este be van zárva. Még is rettegek attól hogy van itt valaki vagy valami. Valaki van hasonlóan? Vagy valaki aki már túl tette magát rajta vagy tud rá megoldást?
2020. jan. 5. 22:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
23 éves nő vagyok szintén. Mai napig lámpával alszom el, egyetlen megoldás csak az, ha van velem valaki, akkor nyugodtan lefekszem és nem félek a sötétben.
2020. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%

valami miatt nem nőtted ki

nézzél horror vígjátékokat, az talán segít nevetségessé tenni és elmúlasztani a dolgot

2020. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Én túltettem a félelmemen! Én is féltem a sötétben, rettegtem a horror filmektől. Rém álmaim voltak ha teljesen sötét volt a szobámban. (nekem van ilyen nagyon kicsi éjjeli fény. Régebben azért volt mert féltem most meg azért hogy lássak is valamit.) Én azt csináltam hogy szembeszáltam úgymond a sötéttel. Akkor lekapcsoltam az összes éjjeli fényemet (mert akkor sokkal több volt) És azt mondogattam: Nincs ott semmi, mivel minden ablak ajtó be van csukva, szellemek meg nem léteznek vagy nincs okuk meglátogatni engem. Olyankor menj oda EGYEDÜL arra a helyre ahol félsz. Maradj ott csinálj valami nagyon rövidet a sötétben. Pl telefonozz és állítsd a legalacsonyabbra a fényerőt! Meg fogid szokni hogy ott sötét van és ott nincs semmi. Utána menj a következő ilyen helyre. Nem tudom hogy neked ez bejön-e, de nekem bejött és már nem félek. És azóta bírom a horrort is. Sok sikert :)
2020. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Menj el pszihológushoz. Nem sablonszövegjént mondom, hanem tényleg. Nem gomdolom, hogy gyagya vagy zizi lennél, viszont lehet, hogy örökletes traumád van. Lehet történt valami valamelyik felmenőddel, aki miatt a génekbe bekódolva, a trauma továbböröklődött
2020. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez szerintem közel normális. Nincs olyan ember aki ne félne a sötétben, aki mást mond az hazudik. Mindenkit kicsit szorongással tölt el az éjszaka és a sötétség. Neked kicsit durvább, de ez lehet akár egy trauma is (pl apud poénból párszor megijesztett a sötétben), de lehet az is hogy azt hiszed nem normális ez nálad és már kényszeresen félsz. Szerintem ez teljesen normális dolog. De a saját házadban ne félj. Esetleg este legyen egy olyan rutinod, hogy megnézed bevannak-e zárva az ablakok és az ajtók. Az ajtóra esetleg csináltass toló zárat, hogy még attól se félj hogy feltörik esetleg. Tegyél meg mindent hogy biztonságba érezd magad és ne félj :) Tényleg felesleges. Esetleg egy szoba kutyus, mint házörző :) meg van ilyen mozgás érzékelős lámpa is folyosóra.
2020. jan. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is parázok,egyedül meg valósággal rettegek, ha egyedül kell lennem-persze akkor ki van világítva a ház, de szerencsére egész éjszakát nem töltöttem egyedül. Nekem a megoldás, hogy tv-re alszom el, megnyugtat, ha szól valami.
2020. jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Nekem sokat segít az, hogy vettem egy zárható gyertya tartót( ugy kell el képzelni mint egy kalitka csak üveges). Minden este le fekvés előtt meg gyújtok egy mécsest és úgy alszom el, hogy jó kis hangulat van. Így nem félek ha egyedül vagyok éjszaka. Sőt nekem az is sokat segített, hogy pl nem túl látható helyre el raktam egy meg szentelt tárgyat. Pl keresztelő gyertyámat. Pedig nem vagyok nagy Isten hívő, de szerintem sokat segít az ha hiszel is valamiben vagy legalább tudod azt hogy nem kell félned a sötéttől.
2020. jan. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Én sem hiszek a szellemekben, de akkor is parázok, valszeg gyerekkorból maradt meg valami, én is sok horrort néztem, de mondjuk már előtte is féltem a sötetben.
2020. jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Én is így vagyok, pedig 40 elmúltam. Nálam azért nem minden éjszaka jellemző, hogy félek. Direkt kerülök minden ilyen tartalmat, képet, filmet, horrort, keményebb thrillert, de néha így is előjön, ilyenkor díszkivilágításban megyek éjszaka WC-re.
2020. jan. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az éneklés is segít, esetleg tánc.

Én azóta nem félek, amióta van macskánk, mert ő nagyon szeret elbújni a sötét zugakban, az meg olyan cuki, egyből ő jut eszembe. :) Ráadásul te is gondolhatsz a sötétre úgy, hogy segít neked elbújni, ha tényleg jönne valami rossz.

2020. jan. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!