Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hová forduljak segítségért a...

Hová forduljak segítségért a továbbiakban? Utólag is lehet lépést tenni, vagy már késő pl. rendőrségen bejelentést tenni?

Figyelt kérdés

Az anonimitás miatt leírom a helyzetem, amiről edddig senkinek sem beszéltem mert szégyelltem az egész helyzetet.


Nemi erőszak áldozata vagyok, párkapcsolaton belül. Ennek már 1 éve, hogy utoljára fizikálisan megtörtént, de még mindig megesik, hogy kényszerít más dolgokra.


Sikerült végre annyi bátorságot vennem magamon, hogy lépjek ellene, de nem tudom, hogyan s mit? Nem akarom, hogy egy ilyen ember szabadon maradjon, de nincs ellene fizikai bizonyítékom (nem ütött vagy szorított meg). Így a rendőrség kizárva? Félek az egésztől, de vmit tennem kell, mert felemészt az egész.


Megvannak régebbi chatelések, ahol kényszerített vagy zsarolt dolgokkal, hogy tegyek meg neki ezt meg azt. Ez elég bizonyíték lenne ellene?



2020. jan. 6. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
A chat pontos tartalma nélkül nem lehet mit mondani. Beszélnék egy ügyvéddel a helyedben.
2020. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rendőrségre simán bemehetsz ezzel, ők tájékoztatni fognak, hogy mi a teendő, vagy a lehetőségek. Ügyvédet is kereshetsz, de az fizetős lesz. És a rendőrségen megkérdezheted, hogy hova tusz fordulni. Ha valaki, akkor ők tudják.
2020. jan. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem volt érthető, hogy még kapcsolatban vagy vele?

Vagy együtt éltek még?

2020. jan. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"de még mindig megesik, hogy kényszerít más dolgokra."


Azaz még mindig vele vagy annak ellenére, hogy ilyen dolgokra kényszerít. Mi a terv? Feljelented, aztán ugyanúgy együtt maradtok és élsz vele tovább?


Első körben el kellene hagyni. Utána lehet bármit is csinálni.

2020. jan. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vannak már ilyen Nőket segítő Alapítványok google-n keress egyet és kérj tanácsot. Nem tudom láttad e a Betti esetét csekkold le melyik Alapítvány, jogász foglalkozott vele és keresd meg őket, ők profi tanácsot fognak tudni ez ügyben adni mivel nekik nemcsak van bőven közvetett tapasztalatuk, de már jogilag is sok nőnek segítettek a szabad biztonságos élet elérésében, azért írom ezt mert benned már megvan a saját szabad szándékod, vágyad, hogy ki akarsz lépni ebből az erőszakos kapcsolatból.
2020. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért ajánlottam ezt az Alapítványt mert félsz bemenni a rendőrségre, ők nekik viszont biztos van nagyon kedves elhivatott rendőr nyomozó ismerősük akinek nem ismeretlen ez a félelem, mivel biztos több ilyen nő ügyében nyomoztak már vagy folytattak eljárást.


De amúgy tehetnél simán feljelentést is és távolságtartásit is kérhetnél.

2020. jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elköltöztem azóta. Végül bementem a rendőrségre, de nem tudnak az ügyben semmit sem tenni. Az, hogy van róla írásos bizonyítékom, ahol Ő maga leírta és bevallotta tettét... Nem számít, nem fogadták el. Ennek ellenére megtettem a feljelentést, de valószínűleg ejteni fogják, legalábbis a főkapitány nem kecsegtetett semmi jóval. Aki felvette a bejelntésemet, Ő mondta, hogy az volt a főkapitány és Ő fogja valószínűleg elbírálni az esetet. Nem volt valami diszkrét a kikérdezésem, volt 1-2 teljesen felesleges személy az irodában sajnos. Annyit fűztek hozzá, hogy bármilyen konfliktus lesz, azonnal értesítsem a rendőrséget, hogy tudjanak lépést tenni. Történt is...


Tehát nem tudtam semmit tenni, hogy ez a közveszélyes ember ne maradjon szabadon. A bejelentésem utáni nap, elvitte az autómat tiltásom ellenére (dulakodtunk a kulcs miatt) és semmilyen íratát nem vitte magával (mert öngyilkos akart lenni), ezért is kihívtam Őket, hogy tegyenek vmit, mert közveszélyes, de semmi nem történt ismételten, csak jegyzőkönyvet vettek.


Azt mondták még a feljelentésemkor, hogy a napokban kapni fogok egy levelet, vagy elektronikusan is rá tudok nézni a dolgokra, de eddig sehol semmi.


Jogászra meg nincs pénzem.


...



Ha valaki olyan is olvasná ezt, aki hasonló helyzetben van, mint Én, azt kérem, hogy ne várjon tovább és mihamarabb lépjen. Én lehet, hogy ezzel az egészet elrontottam és még addig vele kellett volna maradjak, hogy mégegyszer megtörténjen fizikálisan a bántalmazás, hogy végre legyen ellene valamim, vagy vhogy kiprovokálni belőle azt.

Én nagyon elszúrtam a dolgokat, de Te ne tedd ezt!

2020. jan. 10. 08:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Melyik varosban elsz ? Hátha tudok tenni vmit..
2020. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!